❇️ مادر ستاره‌های فروزان ولایت
✨ رهبرانقلاب: فاطمه‌ی زهرا فجر درخشانی است که از گریبان او، خورشید امامت و ولایت و نبوّت درخشیده است؛ آسمان بلند و رفیعی است که در آغوش آن، ستاره‌های فروزان ولایت قرار گرفته است.

🌟 همه‌ی ائمّه علیهم‌السّلام برای مادر بزرگوار خود تکریم و تجلیلی قائل بودند که برای کمتر کسی این همه احترام و تجلیل را از آن بزرگواران می‌شود دید.۱۳۷۶/۰۷/۳۰

#روز_مادر

   دوشنبه 30 اسفند 13952 نظر »

 روایت همسر پیامبر از محبت رسول‌الله به دختر دردانه‌اش

🌸🌸 این، مقام فاطمه زهرا (س) است
رهبر انقلاب:

🔹«فاطمه زهرا (س) چنانند که حتّی کسانی که شاید رابطه صمیمانه و گرمی هم با ایشان نداشتند، زبان به مدح آن بزرگوار گشودند. 
🔹این حدیث معروف از عایشه است که گفت: «هیچ کس را از لحاظ هیأت، چهره، #درخشندگی و حرکات و رفتار، شبیه‌تر از فاطمه به پیغمبر اکرم ندیدم. وقتی که فاطمه بر پیغمبر وارد میشد، آن حضرت برمیخاست و مشتاقانه به سمت او میرفت.»
🔹این‌طور نبود که وقتی فاطمه زهرا (س) وارد اتاق میشود، پیغمبر جلو پای او فقط بلند شود. قام‌الیها؛ برمیخاست و به سمت او میرفت.
🔹باز از همین راوی آمده است: پیغمبر، فاطمه زهرا (س) را میبوسید، دست او را میگرفت و میآورد در جای خودش مینشاند. این مقام فاطمه زهراست. انسان درباره این دختر چه بگوید؟ درباره این موجود باعظمت چه بگوید؟»

 

🌷 صفحه تاریخ KHAMENEI.IR👇🏻

   دوشنبه 30 اسفند 13951 نظر »

 🚨صبح دیروز 👇۹۵/۱۲/۲۹
📩 بیانات رهبرانقلاب درباره‌ی شخصیت حضرت زهرا سلام‌الله علیها:

❇️ حضرت فاطمه‌زهرا سلام‌الله‌علیها مصداق کامل «زنِ اسلام» و در بالاترین تراز «زنِ اسلامی» یعنی در حدّ یک رهبر بودند.

❇️ با وجود آن عظمت و مقامات خارج از فهم و تصور بشر، یکی از شئون و مشاغل ایشان، نقش «مادری، همسری و خانه‌داری» است. 

   دوشنبه 30 اسفند 13951 نظر »

عید فاطمی

سالی که بهارش قدم فاطمه باشد

جمله برکاتش کرم فاطمه باشد

امید که یک مژده ز صدها خبر خوش

پیغام فرج در حرم فاطمه باشد


موضوعات: مناسبتی, فاطمیه
   دوشنبه 30 اسفند 13951 نظر »

همسرداری حضرت فاطمه(س) نیز بهترین الگو برای زنان مسلمان است. شیوه رفتار با همسر برای یک زن آن قدر مهم است که حضرت علی (ع) می فرماید: جهاد زن، خوب شوهرداری کردن است..

فاطمه (س) با آن همه فضیلت، همسری نیکو و مطیع برای امیر مؤمنان علی(ع) بود. روایت است هنگامی که علی (ع) به فاطمه (س) می‌نگریست، غم و اندوهش برطرف می‌شد. 
رسول خدا در اولین شب ازدواج علی (ع) و زهرا (س) کارهای آنان را به این شکل تقسیم نمود: خمیر کردن آرد و پختن نان و تمیز کردن و جارو زدن خانه به عهده فاطمه (س) باشد و کارهای بیرون منزل از قبیل جمع آوری هیزم و مواد غذایی را علی (ع) انجام دهد.
پس از آن بود که حضرت زهرا (س) فرمود: جز خدا کسی نمی داند که از این تقسیم کار تا چه اندازه خوشحال شدم، زیرا رسول خدا (ص) مرا از انجام کارهایی که مربوط به مردان است،‌ باز داشت.
فاطمه (س) هیچ گاه حتی اموری را که احتمال می داد علی (ع) قادر به تدارک آنها نباشد، از او طلب نمی نمود؛ تا آنجا که از علی(ع) در رابطه با فاطمه(س) نقل شده است: بخدا سوگند که او را به خشم نیاوردم و تا هنگامی که زنده بود، او را وادار به کاری که خوشش نیاید نکردم؛ او نیز مرا به خشم نیاورد و نافرمانی هم نکرد.
از ویژگی های مهم حضرت فاطمه (س) این بود که آن بزرگوار بهترین یار و یاور شوهرش علی (ع) در اجرای فرامین ا لهی بود. پیامبر(ص) از علی(ع) سوال کرد: همسرت را چگونه یافتى؟ و علی(ع) پاسخ گفت: نِعْمَ الْعَوْنُ على‏ طاعَةِ اللَّهِ (بهترین یار و یاور براى اطاعت و بندگى خدا).
آن بانوی بزرگوار، نام همسر خود را با احترام یاد می‌کرد. گاهی وی را با کنیه «ابالحسن» می‌خواند و گاهی با یاد قرابت نسبی (یا ابن عم) وی را ندا می‌داد. در حدیث شریف کساء آمده است که حضرت فاطمه(س) می فرماید: ابوالحسن على بن ابیطالب وارد شد و فرمود سلام بر تو اى دختر رسول خدا گفتم : و بر تو باد سلام اى ابا الحسن و اى امیر مؤ منان. این گونه نقل نام و خطاب احترام آمیز یکی از نکات اصلی رابطه زوجین نسبت به یکدیگر است.
از دیگر نکات متابعت ایشان از شوهر بود. نقل است هنگامی که مصدوم کردن حضرت زهرا(س) از امیرمومنان درخواست ملاقات و عیادت ایشان را کردند، حضرت علی(ع) تقاضای آن دو را به فاطمه(س) ارائه کردند و ایشان در جواب فرمودند: البیت بیتک و الحره امتک(خانه متعلق به شماست و من هم به منزله کنیز و خدمتگزار در خانه شماهستم).
رسیدگی به وضع ظاهری به خاطر همسر از اصول زندگی یک زن و مرد مسلمان است. آمده است پیامبر برای شب عروسی حضرت زهرا (س) دستور داد عطرهایی خوشبو تهیه کنند و حضرت زهرا (س) نیز در داخل خانه دائماً معطر بودند
*******

برکرفته از 

http://zendegi93eslami.persianblog.ir/post/10

   جمعه 27 اسفند 13952 نظر »

وظایف همسرداری برگرفته از زندگی حضرت فاطمه (س)

الف - زهرا از دیدگاه علی (ع)

پاسخ صریح وزیبای علی (ع) به پیامبر (ص) در فردای عروسی ، فاطمه را بهترین یار ومدد کاردر طاعت حق معرفی می کند . وقتیکه پیامبر (ص) از او پرسید : زهرا را چگونه یافتی ؟ عرض کرد : نعم العون علی طاعهالله . فاطمه چه خوب یاوری برای طاعت الهی است

 

ب - ایثار وتعاون زهرا (س)

ایثار واز خودگذشتگی یکی از مهمترینعوامل استحکام روابط میان اعضای یک مجموعه است ، نمونه ای از ایثار وگذشت در زندگیهر انسانی نشانه بزرگی روح وعلو همت اوست . در زندگی فاطمه (س) وایثار در برابر شویبزرگش نمونه های بارزی به چشم می خورد . هنگامی که پیامبر آندو را مشغول کار دید ازآنها پرسید کدامیک از شما خسته ترید ؟ هر یک از آنها دیگری را مقدم دانسته واو راخسته از مشقت کار ذکر کرد.

 

د - تقسیم کار:

یکی از نمادهای زندگی مشترک زندگی علی (ع) وفاطمه (س) تقسیم مطلوب وظایف ناشی از زندگی مشترک بود . وقتی که پیامبر تقاضاکردند تا کارها را میان آن دو تقسیم کند ، رسول خدا (ص) کارهای خانه را به فاطمه (س) سپرد ومسئولیت خارج از منزل را به علی (ع) واگذار کرد . زهرا (س) بارها اظهارخشنودی می کرد ورضایت خود را از تقسیم ابراز می‌داشت .

 

ذ - محبت به همسر (رعایت یکدیگر)

پیامبر اکرم (ص) بارها دختر وداماد گرامی اش را به محبت یکدیگر سفارشمی فرمود . روزی به زهرا فرمودند : دخترم شوهر تو بهترین همسرهاست تو را ازنافرمانی او بر حذر می دارم . سپس به علی (ع) فرمود : علی جان به همسرت مهربانی کنزیرا فاطمه پاره تن من است . رنج او رنج من است وشادی او خشنودی من است .

 

ه - رازداری زهرا(س)

روزی فاطمه (س) به حضورپدرش رسید درحالیکه آثار ضعف وگرسنگی از چهره فرخنده اش نمایان بود . رسول خدا (ص) با مشاهدهاین حالت دستهایش را به سوی آسمان بلند نمود وگفت : خدایا گرسنگی فرزندم را به سیریتبدیل کن ووضع او را سامان بده .

آری زهرا (س) از فقر خانه علی شکوه نمی کند وپیامبر بدوناینکه زهرا سخنی یه او بگوید از ضعف وگرسنگی او باخبر می شود . که این خود یکی ازنمونه های پایبندی یه اساس واسرار خانواده است .

ز- فداکاری وصبر بر فقر :

صبح یکی از روزها که علی (ع) وفاطمه در کنار هم بودند علی (ع) برای رفعگرسنگی شدید خود از همسرش غذایی را طلب کرد . زهرا (س) گفت : خود دو روز است کهچیزی نخورده ام وهر چه در خانه بود برای شما وفرزندان آورده ام .

علی(ع) فرمود : چرا مرا از این امر آگاه نساختی ، تا برای تهیه غذا اندیشه کنم . زهرا(س) پاسخ داد : از خدای خود شرم کردم که چیزی از تو بخواهم که انجام آن برای تودشوار باشد.

 

ح - نگاه شفا وروح بخش :

امیرالمؤمنین(ع) می فرمایند : هیچ گاهفاطمه از من نرنجید. واو نیز هرگز مرا نرنجاند . او را به هیچ کاری نرنجاند. او رابه هیچ کاری مجبور نکردم . وهر گاه بصورت ورخساره اش نظاره می کردم تمام غصه های منبرطرف می شد . ودردهایم را فراموش می کردم . بخدا قسم هرگز کاری نکردم که فاطمهخشمگین شود . او نیز هیچ گاه مرا خشمگین نکرد . آری فاطمه (س) برای ایجاد یک محیطآرام وبا صفا در درون خانه بود وآنچه می گفت در جهت اهداف همسر فداکار ودلاورش بود .

ط- تقویت روانی شوهر مجاهد :

هنگامی که علی (ع) از جبهه باز میگردد. فاطمه (س) به استقبال اومی رود وبا رویی گشاده ولبخند حاکی از رضایت وافتخاربه او مینگرد ، لباس وشمشیر خون آلود او را می شوید واز حوادث میدان جنگ می پرسد . وبدین وسیله نقش خود را در جهاد سرنوشت ساز اسلام ودر تقویت روانی شوی مجاهدش ایفامی کند .

 

ی - تسلیم اختیارات شوهر :

خلیفه اول ودوم چندین بار تقاضایملاقات حضرت فاطمه (س) کرده بودند وفاطمه نپذیرفته بودند . علی (ع) در آخرین روزهایواپسین عمر زهرا (س) نزد او آمد وتقاضای آنان را برای ملاقات با فاطمه بازگو کردواز او اجازه خواست . زهرا (س) چنین گفت : خانه از آن شما ودر اختیار شمایم آنچهخود صلاح می دانی عمل کن

 

ک - محبت به همسر :

روزی پیامبر از فاطمه سلام الله پرسیدشوهرت با تو چگونه است ؟ فاطمه (س) عرض کرد: خوب است اما زنان قریش مرا با ازدواجبا کسی که دستش از مال دنیا خالی است سرزنش می کنند . پیامبر فرمود : دخترم شوهر توبهترین همسرهاست . به او محبت کن ! تو را از نافرمانی او برحذر می دارم .

ر- زهرا (س) وتربیت فرزندان : ( وراثت در شخصیت فرزندان زهرا (س) )

یکی از عوامل موثر در تشکیل شخصیت فرزندان زهرا (س) وراثت است . زیرادر این خانواده مادر از مقام عصمت بهره مند است . در وجود مطهر او هیچ رجس وگناهیراه ندارد. چنانچه در زیازت امام حسین (ع) داریم که : گواهی می دهم که شما دراصلاب پاک وارحام مطهر بودید وهیچ غباری از شرک وجهالت بر دامن شما ننشست .

 

ن_ زهرا مادی پاکدامن :

امام حسین (ع) در روز عاشورا حقیقتی رابازگو کرد تا از آن طریق بر حقانیت خود تاکید ورزد . بدین جهت در آن روز تاریخیفرمود : شهامت ، آزاد منشی وکرامت خود را مرهون پاکدامنی وطهارت مادرم زهرا (س)هستم .

 

س - اعتقاد به عقیقه :

حضرت زهرا (س) هرگاه صاحب فرزندی می شدبرای او گوسفندی را عقیقه می داد . سپس روز هفتم تولد هر یک از عزیزانش ، سر او رامی تراشید وبرابر وزن موهای او نقره صدقه می‌داد . برای همسایه ها هدیه می فرستادودیگران رادر شادی خود سهیم می نمود .

 

ع - عواطف مادری ونقش آن در تربیتفرزند :

سلمان می گوید : روزی فاطمه زهرا(س) را دیدم که مشغول آسیاب بود . دراین هنگام فرزندش حسین گریه کرد وبیتابی نمود . عرض کردم برای کمک به شما آسیاب میکنم یا بچه را آرام می نمایم . ایشان فرمود من به آرام کردن فرزند اولی هستم . شماآسیاب را بچرخانید .

 

ص - بازی وتحرک :

حضرت فاطمه (س) با فرزندانش همبازی میشد وبه این نکته توجه داشت که در بازی نوع الفاظ وحرکات مادر سرمشق کودک قرار میگیرد . نقل شده است که حضرت با فرزندش امام حسن (ع) بازی می کرد واو را بالا میانداخت وبرایش شعر می خواند .

 

ق - رعایت عدالت در میان کودکان :

روزی امام حسن (ع) نزد پیامبر آمد واظهار تشنگی کرد وتقاضای آب نمود . رسول خدا (ص) بی درنگ برخاسته وظرفی برداشت واز گوسفندی مقداری شیر دوشید وبه امامحسن (ع) داد و در این هنگام که امام حسین (ع) خواست تا ظرف شیر برادرش را بگیرد . اما پیامبر در حمایت از امام حسن (ع) مانع گرفتن ظرف او شد . فاطمه (س) عرض کردگویا حسن برای شما عزیزتر است . پیامبر فرمود ند : هر دو برایم عزیز ومحبوبند . چوناول حسن تقاضای آب کرد او را مقدم داشتم .

 

سخنان برگزیده از حضرت زهرا(س)

· در خدمت مادر باش زیرا بهشت در زیر پای مادران است .

· آنگاه در که روز قیامت برانگیخته شوم ، گناهکاران امت پیامبر اسلام را شفاعت خواهمکرد.

· اگر به آنچه تو را به آن فرمان می دهیم عمل کنی واز آنچه بر حذر میداریم دوری کنی ، از شیعیان مایی والا هرگز.

· از دنیای شما محبت سه چیز در دل مننهاده شد ؛ تلاوت قرآن ، نگاه به چهره پیامبر خدا وانفاق در راه خدا .

· خوشرویی در هنگام روبه رو شدن با مؤمن ، بهشت را بر فرد خوش رو واجب می کند .

 

 

 

 

 

 

منابع و مأخذ

1. الفراتی ،‌فاضل (1381) ،‌پرتوی بزرگواری حضرت زهرا ،‌ترجمه : محمد حنیفزاده

2. بغدادی ،‌ام الحسین ( 1372 ) ،‌زهرا بوی خوش محمد ،‌مترجم :‌محمد مهدوی دامغانی

3. دخیل ،‌علی محمد علی ( 1366 ) ،‌زندگی فاطمة اطهر ( ع ) . مترجم :‌محمد علی امینی

4. رضائیان یزدی ،‌وحید ( 1379 ) ،‌ ریحانة خانة وحی

5. http://www.bazyab.ir

http://www.dociran.com  .6

*********

برگرفته از وبلاگhttp://perovan14masoom.parsiblog.com/Posts/158/

   جمعه 27 اسفند 1395نظر دهید »

 ملاک شیعه بودن از نگاه فاطمه زهرا (سلام الله علیها )

 مردى به همسر خود گفت

برو خدمت حضرت فاطمه دختر رسول خدا (صلّى الله عليه و آله و سلّم) و از او درباره من سؤال كن كه آيا من از شيعيان آنها هستم يا نه؟ 

آن زن خدمت حضرت زهرا عليها السّلام آمد و پرسيد.

 حضرت فرمودند:

 به همسرت بگو اگر به آن چه ما دستور داديم عمل ميكنی و از آنچه نهى نموديم خوددارى ميكنى تو از شيعيان ما هستی و الّا نه.

زن بازگشت و جريان را به شوهرش گفت.

مرد تا شنيد گفت: 

واى بر من؛ كيست كه بتواند از گناه و لغزش جدا شود و در اين صورت من در دوزخ جاويد و هميشگى هستم؛ زيرا با اين بيان كه حضرت فرموده من شيعه آنها نيستم و هر كس شيعه اهل بيت نباشد؛برای همیشه در آتش دوزخ است.

زن دوباره خدمت حضرت زهرا عليها السّلام آمد و سخن شوهرش را عرض كرد.

حضرت فرمودند:

به او بگو چنين نيست، شيعيان ما بهترين مردم بهشت هستند و هر كس ما را دوست دارد و دوستدار دوستان ما و دشمن دشمنان ماست و با دل و زبان تسليم ماست؛ اگر مخالفت دستورات ما كند از شيعيان ما نيست ولى با اين وضع آنها نيز اهل بهشت هستند 

امّا بعد از اينكه با ابتلاء به مصيبت‏هاى دنيا يا گرفتارى در عرصه قيامت و مشكلات گوناگون آن روز يا رفتن در طبقه بالاى دوزخ از گناهان پاك شود.

و وقتى پاك شد چون از دوستان ماست او را نجات ميدهيم و او را به جايگاه خود در بهشت منتقل مي سازيم‏.
📚📚 منبع

بحار الانوار ج ۶۵ ص ۱۵۵
🔰💠🔰

💠🌐

   یکشنبه 15 اسفند 1395نظر دهید »

 

🔶 خیرالعمل محبت به حضرت فاطمه 🔶

🌷 سُئِلَ الصَّادِقُ عَنْ مَعْنَى حَيَّ عَلَى خَيْرِ الْعَمَلِ فَقَالَ خَيْرُ الْعَمَلِ بِرُّ فَاطِمَةَ وَ وُلْدِهَا وَ فِي خَبَرٍ آخَرَ الْوَلَايَةُ.
 از حضرت امام_صادق عليه السّلام راجع به معنى: حى على خير العمل پرسش شد،

حضرت فرمودند: منظور از اين جمله:

نيكوئى نمودن به فاطمه اطهر و فرزندان وى مى‏باشد (بنابر روايتى منظور ولایت آل محمّد صلى اللَّه عليه و آله است.)
📚 بحار الأنوار (ط - بيروت) ج‏٤۳ ص٤٤

✅🌹

   شنبه 14 اسفند 13953 نظر »

💠 چه کسی بر بدن حضرت فاطمه علیهاالسلام نماز خواند ابوبکر یا علی علیه السلام⁉️
پاسخ به شبهات وهابیت
🔸سوال: برخی از اهل سنت جدیدا مطرح کرده اند که ابوبکر بر پیکر مطهر حضرت زهرا سلام الله علیها نماز خوانده!، ایا این مطلب صحیح است؟
🌸پاسخ حجت الاسلام یوسف وند:
چنین مطلبی صحیح نیست، مطابق روایات اهل سنت حضرت زهرا سلام الله علیها تا آخرین لحظات عمر شریفشان از ابوبکر و عمر و جریان سقیفه همواره گلایه و ناراحت بودند و 👈با حالت غضب از جنایت غصب خلافت آنها بر اثر جراحات ناشی از حمله به بیت شریف وحی به شهادت رسیدند!.
در روایات شیعه و سنی متواتر نقل شده است که خداوند با غضب فاطمه غضب می کند!.
 کتاب صحيح بخاري و مسلم که از معتبرترین کتابها نزد اهل سنت هست تصريح مي‌كنند، حضرت زهرا (سلام الله عليها) تا آخرین لحظات عمر شریفشان با ابو بكر قهر بودند و با او صحبت نكردند:
 فَغَضِبَتْ فَاطِمَةُ بِنْتُ رسول اللَّهِ فَهَجَرَتْ أَبَا بَكْرٍ فلم تَزَلْ مُهَاجِرَتَهُ حتى تُوُفِّيَتْ ،
👈 و هنگامي‌كه از دنيا رفتند، امير مؤمنان عليه السلام در مراسم تجهيز و تشييع دختر رسول خدا (صلي الله عليه وآله) آنها را با خبر نكردند و خود آن حضرت بر بدنش نماز خواند و دفن كردند:
 فلما تُوُفِّيَتْ دَفَنَهَا زَوْجُهَا عَلِيٌّ لَيْلًا ولم يُؤْذِنْ بها أَبَا بَكْرٍ وَصَلَّى عليها…[1]
علاوه بر اینها بسياري از علماي بزرگ اهل سنت تصريح نموده اند كه ابو بكر بر بدن آن حضرت نماز نخوانده است. چطور با اعتراف این افراد کسی می تواند ادعای خلاف آن را بکند!
از همه اینها گذشته وصیت حضرت زهرا سلام الله علیها برای دفن در دل شب تاریک یک راهبرد هوشمندانه برای دفع سوء استفاده دستگاه تبلیغاتی دشمن بوده است وگرنه معنا نمی دهد که دخت پیامبر اسلام را شبانه دفن کنند!. بر همین اساس،این شبهه پراکنی ها مطابق کتب اهل سنت واقعیت ندارد و شبهاتی طنز گونه است!
[1]- صحيح البخاري، ج 4، ص 1549، ح3998، تحقيق: د. مصطفي ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة – بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 – 1987.
🔴در ادامه به صورت جامع و تحقیقی درباره این شبهه بیشتر بخوانید:

💟👉 https://goo.gl/ofv9ly

ــــــــــــــــــــ

✅با نشر مطالب رسانه دینی باشیم… .

   شنبه 14 اسفند 13951 نظر »

 

▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹
کتاب مقام ليلة‌القدري فاطمه (س)

(استاد اصغر طاهرزاده)

وقتي پيامبر خدا(ص) مي‌فرمايند: «فاطِمَةُ بِضْعَةٌ مِنّي»؛ يعني فاطمه پاره‌اي از من است، خبر از حقيقتي بزرگ مي‌دهد، چراكه حضرت كسي نيست كه صرفاً بر اساس عاطفه پدري، چنين سخني را بگويد، چون اوّلاً؛ دخترانِ ديگري هم داشته‌اند و چنين حرف‌هايي در مورد آن‌ها نفرموده‌اند. ثانياً؛ خداوند در مورد پيامبر اكرم(ص) مي‌فرمايد: «ما يَنْطِقُ عَنِ الْهَوي»؛ يعني او از سر ميل خود سخن نمي‌گويد. پس بايد دقّت كرد تا ببينيم ايشان با گفتن: «فاطِمَةُ بِضْعَةٌ مِنّي»؛ چه پيامي را به بشريت داده‌ و چه رازي را براي انسان‌ها گشوده‌اند. حتماً مي‌دانيد كه قضيه از اين قرار بوده كه به گفتة مالك‌بن‌اَنس؛ پيامبرخدا(ص) در حالي كه با اصحاب خود نشسته بودند، سؤال كردند: چه كسي مي‌داند بهترين عمل براي زن چيست - چون سؤال از بهترين عمل براي زن بود- علي(ع) سؤال را با فاطمه(س) در ميان گذاشت، فاطمه(س) فرمود: «بهترين وظيفه و عمل براي زن آن است كه نامحرمي او را نبيند و او هم نامحرمي را نبيند»؛(«جلوه نور»، سعادت‌پرور، ص12.) كه بحث روي اين جمله فرصت ديگري را مي‌طلبد. به‌هرحال امير‌المؤمنين(ع) آمدند و جواب فاطمه‌زهرا(س) را مطرح كردند، پيامبر خدا(ص) سؤال كردند: اين جواب را از چه كسي آموختي؟ حضرت علي(ع) عرض كرد: از فاطمه. پيامبر(ص) در حالي كه از آن جواب به شعف آمده بودند، فرمودند: «فاطِمَةُ بِضْعَةٌ مِنّي»؛ يعني فاطمه پاره‌اي از من است، چون رسول‌خدا(ص) مي‌فهمند جايگاه اين جواب كجاست، كسي كه با جبرئيل ارتباط دارد و آگاه به خزينه‌هاي غيب الهي است، جايگاه جملات را مي‌داند. در واقع رسول‌الله(ص) مي‌خواهند بفرمايند علم فاطمه از خزينه نبوّت و رسالت است، يعني شعور فاطمه‌زهرا(س) در كنار شهود معنوي پيامبرخدا(ص) است و عجيب است كه علي(ع) هم از چنين مقامي آگاهي دارند و لذا به جاي اين‌كه خودشان جواب رسول خدا(ص) را بدهند، مي‌دانند در اين موضوع كشف فاطمه(س) معتبر است و لذا به ايشان رجوع مي‌كنند و از حقيقتي كه فاطمه(س) به‌دست آورده است استفاده مي‌كنند و به محضر رسول خدا(ص) ارائه مي‌نمايند.

▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹
▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹

شايد برايتان سؤال پيش آيد كه چرا بالأخره اصحاب نظر خودشان را نگفتند، و يا چرا لااقل امير‌المؤمنين(ع) نظر خودشان را نفرمودند، و چرا فاطمه‌زهرا(س) به‌راحتي نظر دادند. يادتان باشد در محضر پيامبر خدا(ص) كسي حق نظر دادن دارد كه مطمئن باشد نظرش حق است، با گمان‌ها و احتمال‌ها كه نمي‌توان در محضر رسول‌خدا(ص) اظهار نظر كرد. كسي در آن محضر حق نظر دارد كه در مقام كشف حقيقت باشد و متوجّه باشد كه آن كشف، كشف معصومانه است و اظهارنظر صريح و بدون تأمل فاطمه‌زهرا(س) نشان مي‌دهد كه خداوند حقيقت چنين موضوعي را علاوه بر پيامبر(ص) در اختيار فاطمه‌زهرا(س) قرار داده است. پيامبر و اهل بيت پيامبر(ص) اگر چيزي را از عالم غيب نگيرند اصلاً نظر نمي‌دهند، آن‌ها مثل ما نيستند كه اگر چيزي به نظرشان آمد به‌راحتي اظهار نظر كنند. ما هر چه را فكر كنيم درست است مي‌گوييم، معلوم است كه حضرت امير‌المؤمنين(ع) هم در جواب آن سؤال نظر به عالم غيب كرده‌اند ولي چيزي برايشان كشف نشده است، چراكه خداوند بعضي از حقايق را به بعضي از اولياء خود مي‌دهد. چنانچه در مورد صحيفه حضرت فاطمه ‌زهرا(س) داريم كه فاطمه‌زهرا(س) آن حقايق را كه كشف مي‌كردند، مي‌گفتند و علي(ع) مي‌نوشتند و در قرآن نيز داريم كه خداوند علمي را به حضرت خضر(س) داد و به موسي(ع) فرمود: برو از او بياموز؛ (سوره كهف، آيه 65.) كه داستانش مفصل است، البته علم امامت و رهبريِ جامعه بعد از پيامبرخدا(ص) در اختيار علي(ع) است و در اين مورد فاطمه‌زهرا(س) هم تابع علي(ع) هستند، ولي عرضم اين بود كه ملاحظه كنيد چگونه گاهي كشف فاطمه(س) از حقايق عالم غيب طوري است كه پيامبر خدا(ص) مي‌فرمايند: از نوع كشف من است و فاطمه پاره‌اي از من است. 
https://telegram.me/ziart_ashora

▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹▪️🌹

   جمعه 13 اسفند 1395نظر دهید »

عوامل تحکيم خانواده در جلوه‌هاي رفتاري حضرت زهرا(س)

 

يکي از عوامل بسيار مهم و اساسي در زمينه ي تحکيم خانواده ، تدبير در حسن سلوک با همسر است. اين مفهوم از مفاهيم پيچيده اي است که چندين مفهوم ديگر در تشکّل ساختار آن نقش آفريني مي کنند.

فراست و کارداني در تدبير منزل و رفتار با همسر، مي تواند از تعيين کننده ترين عوامل موفقيت در آيين همسرداري به حساب آيد.

در اين مقاله و مقاله ي بعد نمونه هايي از ظرايف و لطايف جلوه هاي رفتاري و گفتاري فاطمه (س) در برخورد با همسر بزرگوارشان ـ حضرت اميرالمؤمنين (ع) ـ بيان مي شود تا در تحليل جوانب و جزئيات اين رفتار، گامي به سوي درک کاربردي مفهوم فراست و تدبير در حسن سلوک با همسر ، برداشته شود.

1 ـ توجه به ظرايف روحيات همسر
يکي از عوامل استحکام بخش پيوندهاي مودّت ميان زن و شوهر اين است که طرفين بتوانند حالات و روحيات يکديگر را درک کنند. شايد هيچ عاملي به اندازه ي درک متقابل روحيات در زندگي خانوادگي، نمي تواند آرامش بخش و سازنده باشد. مهمترين عامل و سبب محبت نيز معرفت است و درک روحيه و شناخت ابعاد وجودي همسر، از تجلّيات معرفت به اوست.

فاطمه (س)، علي(ع) را خوب مي شناخت و بر روحيات او مشرف بود. در شرايطي که ديگران علي(ع) را درک نمي کردند و از جلوه هاي رفتاري وي سوء برداشت مي نمودند ، اين همسر گرامي وي بود که او را مي شناخت و براي ديگران رفع ابهام مي کرد.

2ـ پرهيز از تقاضاي نامقدور
در زندگي مشترک، توجه به ظرايف روان شناختي که مربوط به روحيه ي مردانه يا زنانه است، در رأس مهمترين عوامل مؤثر در استحکام خانواده قرار دارد. علي(ع) هرچند يک انسان کامل و بود ، لکن در قالب آيتي مذکر، در اين عالم ظهور کرد و در يکي از شئون امکاني خود، حائز مقام رياست اقتصادي خانواده گرديد.

وجود فاطمه (س) نيز هر چند حاصل همه ي عظمت هاي لاهوتي بود ، لکن در قالب آيتي مؤنث و تحت تکفل اقتصادي علي(ع) به سر مي برد و يکي از جهات کماليه ي زندگي مشترک اين دو وجود مقدس، اين بود که به ويژگي هاي زنانه يا مردانه يکديگر توجه و دقت مي فرمودند.

در زندگي مشترک معمولاً اگر تقاضايي از سوي زني در برابر همسرش مطرح شود و شوهر قادر بر پاسخ نباشد ، نوع خاصي از احساس سرشکستگي را در خود خواهد يافت و اين واقعيت روح او را خواهد آزرد.

آن چه از سطور نوراني زندگي خانوادگي فاطمه(س) به دست ما رسيده است، نشان دهنده ي اين حقيقت است که فاطمه (س) به اين معني توجه وافر داشته و اين نکته ي ظريف را همواره رعايت مي فرموده است چنان که در تاريخ زندگي معصومانه اش آمده است:

در يکي از روزها، صبحگاهان امام علي(ع) فرمود: فاطمه جان آيا غذايي داري تا از گرسنگي بيرون آيم؟ آن بانو(س) فرمود: نه، سوگند به خدايي که پدرم را به نبوت و شما را به امامت برگزيد، دو روز است که در منزل غذاي کافي نداريم؛ امام علي(ع) با تأسف فرمود: فاطمه جان چرا به من اطلاع ندادي تا به دنبال غذا بروم؟ فاطمه (س) فرمود: ، اي ابالحسن، من از پروردگار خود حيا مي کنم که چيزي را که تو بر آن توان و قدرت نداري از تو درخواست کنم. (اربلي، 1381: ج2، ص26)

3 ـ سازگاري با همسر
يکي ديگر از عواملي که سبب تحکيم خانواده مي شود ، اين است که زوجين با يکديگر توافق و سازش اخلاقي داشته باشند. مسلم است که وقتي زن و شوهر در کنار يکديگر قرار مي گيرند و در جميع شئون زندگي، با يکديگر شريک مي شوند ، گاه اختلاف سليقه هايي پيدا مي کنند. براي آن که اين اختلاف ها، اساس زندگي مشترک را خدشه دار نسازد و قلب همسران را از هم نرنجاند ، بايد به فرآيندي جهت سازش و توافق توسل کرد.

در طي اين فرآيند ، هر يک از زن و شوهر از بعضي اميال، خواست ها و سليقه هايشان براي احترام به نظر همسر خود، چشم پوشي مي کنند. البته اين امر، درباره ي وجود دو معصوم(س) با عامه ي مردم متفاوت است. با اين وصف، علي(ع) در اين زمينه درباره ي همسرش فاطمه (س) مي فرمايد: فاطمه(س) مرا به خشم نياورد و مخالفتي با امر من نکرد و هر وقت نگاهش مي کردم، تمام غم هايم زايل مي شد. (اخطب خوارزم، 1374: ص256)،

4 ـ محبت و احترام نسبت به همسر
يکي از رموز موفقيت در زندگي مشترک اين است که در پاره اي از مسائل جزئي، فراست و دقت نظر اعمال شود. چنان که صدا کردن همسر، يک امر بسيار روزمره در زندگي خانوادگي است .

در صورتي که خطاب به همسر، احترام آميز باشد، پژواکي از محبت و صميميت را درپي خواهد داشت.

وجود مبارک علي(ع) و فاطمه(س) در رعايت اين نکته نيز، الگو و سرمشق بوده اند. آن بانوي بزرگوار، نام همسر خود را با احترام ياد مي کرد. گاهي وي را با کنيه ابالحسن مي خواند و گاهي با ياد قرابت نسبي (يا ابن عم) وي را ندا مي داد و گاه با لقب شريف يا اميرالمؤمنين او را فرا مي خواند و در گاه مؤانست و بعضي از موارد ديگر نيز از سر حکمت، وي را با نام مبارکش مي خواند و گاه نيز با ساير القاب شريفه از او ياد مي نمود.

هرچند که در ميان انبوه ارتباطات وسيع و گسترده ي زن و شوهر، خطاب نمودن همسر از ساده ترين جلوه هاي رفتاري و بسيط ترين فرمول هاي ارتباطي است ولکن از اهميت ويژه اي برخوردار است. نحوه، نوع و لحن خطاب و آميزه هاي احساسي انعکاس يافته در خطاب و بکارگيري اسماء و القاب مناسب براي مخاطب قراردادن افراد ، تأثير عميقي در واکنش هاي عاطفي افراد بر جاي مي گذارد و زن و شوهر نيز جهت تحصيل خرسندي و رضايتمندي خاطر از يکديگر ، بيش از هر چيز به کنش ها و واکنش هاي عاطفي مثبت و مناسب نيازمندند؛

لذا بايد به همين مسائل به ظاهر ساده ، ولي مهم نيز توجه نمايند. به عنوان نمونه، فاطمه(س) هنگام شکايت مرگ پدر و مشکلات سياسي همسرش را اين گونه خطاب مي فرمايد: يا ابن ابي طالب (مجلسي، 1404ق، ج8، ص125) و با اين خطاب، متذکر نسبت علي (ع) با پيامبر (ص) مي شود و هنگامي که مي خواهد خبر رحلت خود را به علي (ع) بدهد، ايشان را با خطاب يا ابن عم فرامي خواند تا متذکر نسبت خود و علي (ع) شود. (همان، ج43، ص191)

منبع: پرسمان- پيام زن

سایت تبیان زنجان


موضوعات: همسرداری, فاطمیه
   جمعه 13 اسفند 13951 نظر »

 

به ناله های پشت درمیان شعله ها بیا

به دست های بسته درمیان کوچه ها بیا

بیا که تا بنا کنی حرم برای مادرت

به غربت بقیع و گریه های بی صدا بیا
برگرد یوسف زهرا


موضوعات: مهدویت, فاطمیه
   جمعه 13 اسفند 13951 نظر »

 

دلم گرفته کجایی،به هر کسی گفتم…

خبر نداشت نشانی خیمه گاهت را

بیا که با تو بسوزیم در غم مادر

بریز در دل ما نیز سوز آهت را
اللهم_عجل_لولیک_الفرج


موضوعات: مهدویت, فاطمیه
   جمعه 13 اسفند 1395نظر دهید »

 :

▪️اَلسَّلامُ عَلَيکَ يابَقيَّةَ اللهِ في أرضِه

به احترام غم مادرت بيامهدی

به قدرعمرکم مادرت بيامهدی

به چادری که شده پرچم عزاداری

به پرچم علم مادرت بيامهدی


موضوعات: مهدویت, فاطمیه
   جمعه 13 اسفند 1395نظر دهید »

 

🌺 حضرت فاطمه زهرا(س):

اگربه آنچه تورا به آن فرمان میدهيم عمل كنى وازآنچه برحذر میداريم دورى كنى ازشيعيان مايى و الاّ هرگز!!

📚بحار الأنوار،ج ۶۸.

   جمعه 13 اسفند 1395نظر دهید »

 ⚫️حال امیرالمومنین علیه السلام هنگام دفن حضرت زهرا(سلام الله علیها)
💠ثقه‌الاسلام “کلینی” از محدثان بزرگ شیعه آورده است که:
🔘چون حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) از دنیا رفت، امیرالمؤمنین وی را پنهان به خاک سپرد و آثار قبر را از میان برد.
▪️ آنگاه که دفن پایان یافت و دست‌ها را از خاک قبر تکان داد، اندوه چون سیلی بر او هجوم آورد و اشک‌ها بر صورت مبارک فرو ریخت.
🌸ناچار به قبر پیامبر(صلی الله علیه و آله) روی کرده، همه دردی که بر دلش می‌گذاشت را با ایشان در میان نهاد و گفت:
✨یا رسول‌الله! سلام من و سلام دخترت فاطمه بر تو باد؛ همان دخترت که حبیبه و نور خوابیده است و خداوند خواست که به سرعت به تو ملحق شود.
⭐️یا رسول‌‌الله ! از فراق دختر برگزیده تو صبر و شکیبایی بر مصیبت، سنت بازمانده از خود شماست.

🔘من تو را به دست خود به قبرنهاده و به خاک سپردم، در حالی که سر شما بر روی سینه من بود، جان سپردی.

در قرآن بهترین سخن آمده:

⚜«انالله و انا الیه راجعون»⚜
✨یا رسول‌الله! آن امانتی که به من سپرده شده بود، باز پس گرفته شد و زهرا از دست من رفت و نزد تو آرمید.
⭐️یا رسول‌الله! چقدر این آسمان نیلگون و زمین تیره در نظر من زشت شده است.غم و اندوه من، ابدی و ماندگار شده است و شب من با بی‌خوابی می‌گذرد.
 ▪️این غم از قلب من خارج نمی‌شود تا زمانی که خداوند مرا در آن خانه‌‌ای که تو در آن هستی، وارد نماید. 

چه زود بود که بین ما جدایی افتد. از این فراق تنها به خدا شکایت می‌برم.
💠دخترت به زودی تو را از اینکه امت تو پشت به پشت هم دادند تا حق او را پایمال نمایند، آگاه خواهد کرد!
⚫️سرگذشت او را با اصرار جویا شو و گزارش حال را از وی بخواه! زیرا چه بسیار غم وغصه‌هایی که در دل او جمع شده بودند و او در دنیا راهی برای گفتن آن نیافت. اما او آنها را برای تو خواهد گفت و خداوند که بهترین حکم‌کنندگان است، داوری خواهد کرد.
✨یا رسول‌الله! صلوات خدا بر تو و سلام و خشنودی خدا بر فاطمه اطهر باد.
📚منبع

کافی، کلینی، محمدبن یعقوب، ج 1، ص 58، امالی مفید

برگرفته از کتاب دختر پیامبر، نوشته محمد علی جاودان


موضوعات: فاطمیه
   جمعه 13 اسفند 1395نظر دهید »

 

🌺 حضرت فاطمه سلام الله علیها فرمودند :
اِذا حُشِرْتُ یَوْمَ الْقِیامَةِ، أشْفَعُ عُصاةَ أُمَّةِ النَّبی
هنگامی که در روز قیامت برانگیخته و محشور شوم، خطاکاران امّت پیامبر صلی الله علیه وآله را شفاعت می نمایم.
📚 احقاق الحقّ، ج 19، ص 129.
🔳🔳


موضوعات: فاطمیه
   جمعه 13 اسفند 1395نظر دهید »

 

حضرت فاطمه زهرا علیها السّلام فرمودند:
إنَّ شِيعتُنا مِنْ خِيارِ أهْلِ الْجَنَّةِ.
شيعيان ما بهترين اهل بهشت هستند.
📚 لئالی الاخبار، ج ۵، ص ۱۶۳

   جمعه 13 اسفند 1395نظر دهید »

🌸🌸 ‌:□■✧■□
حضرت زهرا(س):
《 بهترین زنان کسی است که جز در ضرورت،‌نامحرم او را نبیند. 》
حدیث_یازهرا_س
□■✧■□

   جمعه 13 اسفند 1395نظر دهید »

 

ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت /

زهرایی و خورشید غبار قدمت
کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ /

ای وسعت دلهای شکسته ، حَرَمت . . .
شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 13954 نظر »

 :

حضرت محمدمصطفی صلوات الله علیه و آله و سلم می فرمایند: 

ای سلمان! 

کسی که دخترم فاطمه(سلام الله علیها)  را دوست داشته باشد،

در بهشت با من است.

وکسی که دشمن او باشد. … 

در آتش است.

سلمان! 

 محبت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در یکصد مورد نافع است …

(و مایه نجات) 

که آسانترینش مرگ، قبر و هنگام سنجش اعمال می باشد. 
منبع: 

ینابیع الموده،ص ۲۶۳ 

   پنجشنبه 12 اسفند 13952 نظر »

 

◾️ امام خمینی (ره) :

« بالاترين مصيبتى كه بر اسلام وارد شد ،

،همين مصيبت سلب حكومت از حضرت امير ( سلام الله علیه ) بود ؛

 و عزاى او از عزاى كربلا بالاتر ( است ). »

 صحيفه نور ج‏۲ ص۳۵۹

☑️

   پنجشنبه 12 اسفند 13951 نظر »

 


 
رهبرانقلاب:

«حسن بصری» که یکی از زهاد معروف است، درباره فاطمه زهرا (س) میگوید:

به قدری ایشان عبادت کرد و در محراب عبادت ایستاد که پاهای آن بزرگوار از ایستادن در محراب عبادت، ورم کرد

   پنجشنبه 12 اسفند 13952 نظر »

 

 سربند يازهرا

رهبرانقلاب:

هيچ كس در دوران دفاع مقدس به رزمندگان نگفت سربند يا زهرا ببنديد، اما…

در دوران دفاع مقدس ، اسم مبارک حضرت فاطمه زهراسلام الله علیها و حضرت بقیة الله (عج) ، از همه نام های مطهر دیگر ،بیشتر مطرح هست، این نشانه توحه آن بانوی دوعالم است.. 


موضوعات: شهدا, فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 13951 نظر »

 

◾️السلاَمُ عَلَيكِ يَا بِنتَ أَفضَلِ أَنبِيَاءِ اللهِ وَ رُسُلِهِ وَ مَلاَئِكَتِهِ‏؛ السلاَمُ عَلَيكِ يَا بِنتَ خَيرِ البَرِيَّةِ؛ السلاَمُ عَلَيكِ يَا سَيِّدَةَ نِسَاءِ العَالَمين


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 🌹🌹🌹🌹🌹

زيارة فاطمة الزهراء عليها السلام :
اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ نَبِىِّ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ حَبيبِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ خَليلِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ صَفىِّ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ اَمينِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ خَيْرِ خَلْقِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ اَفْضَلِ اَنْبِياءِ اللهِ وَرُسُلِهِ وَمَلائِكَتِهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ خَيْرِ الْبَرِّيَةِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا سِيِّدَةَ نِساءِ الْعالَمينَ مِنَ الاَْوَّلينَ وَالاْخِرينَ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا زَوْجَةَ وَلِيِّ اللهِ وَخَيْرِ الْخَلْقِ بَعْدَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا اُمَّ الْحَسَنِ وَالْحُسَيْنِ سَيِّدَىْ شَبابِ اَهْلِ الْجَنَّةِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ اَيَّتُهَا الصِّدّيقَةُ الشَّهيدَةُ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ اَيَّتُهَا الرَّضِيَّةُ الْمَرْضِيَّةُ ، اَلسـَّلامُ عـَلَيْكِ اَيَّتـُهَا الْفاضِلـَةُ الزَّكِيـَّةُ ، اَلسـَّلامُ عـَلَيْكِ اَيَّتـُهَا الْحَوْراءُ الاِْنْسِيَّة 


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 🏴

ستاره_درخشان_خونین 🏴 
رهبرانقلاب:

 سنت الهی نگذاشت که زهرای مرضیه در پشت حجاب غلیظ اوهام پنهان بماند،

و امروز نام او و یاد مظلومیت او، از همه‌ی حصارهای کتمان، عبور کرده است.

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 🕊

❄️ یا_صاحب_الزمان
هرکس که در پناه تو مأوى گرفته است

باران اشک روضه‌ی زهرا گرفته است 
صاحب عزای اصلی این روضه‌ها بیا

حالا که زخم فاطمه بالا گرفته است
اللهم_عجل_لولیڪ‌_الفرج 


موضوعات: مهدویت, فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 ﷽

دخـــــتران_زهرایـــــی
🌺چادرت را سر کن !

از اینجای کار به بعد با توست !

باید شهر را بوی ” فاطمـــــه ” بردارد !

باید هر طرف را که نگاه کردی ،

فرزندان ” فاطمـــــه ” را ببینی ،

که دارند برای یاری امامشان

آماده میشوند !
☘چادرت را سر کن ؛

چادر لباس فرم ” فاطمـــــی ” هاست !

اصلا زین پس چادر نشانه !

آنهایی که میخواهند در قیام مهدوی

امامشان را یاری کنند

را با چادر بشناسیم !
🌷چادر نشانه ای باشد برای کسانی که

دیگر فکر دیده شدن نیستند ؛

اینبار فکر پسندیده شدن هستند !

” زهـــــرا سلام الله علیها ” باید بپسنددت

و زیر حکم چادرت را امضا کند !
💕باید تعهد بدی !

که در گردان فاطمی ها

حافظ حیا و عفت باشی !

باید حواست باشد که امام ؛

هر لحظه از تو سان میبیند !

در کوچه و بازار و خیابان !
🌴چادر تو ، عَلـَم این جبهه ی جنگ نرم !

علمدار حیا 

مبادا دشمن چادر از سرت بردارد !

گردان فاطمی باید با چادرش 

بوی یاس را در شهر پخش کند !

علم را تصرف کند…

و سفیر صلح فاطمه در جهان باشد !
” چـــــادر خاکـــــی “

اسم رمز گردان “فاطمـــــی ” مهدی است…
مدافع_چادر_خاکی_مادرمم❤️

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

السلام_علیڪ_یا_زهرا
خداحافظ اى سروِ از غم خميده
خــداحافـظ امّيدِ دل نـور ديده…
اللهم_عجل_لولیڪ‌_الفرج 
🏴


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

باید هر حرف و کلمه و هر اشاره ای در زندگی این بزرگوار (حضرت زهراسلام الله علیها)  برای ما سرمشق باشد. 

به محبت دورادور و احساس محبت اکتفا نکنیم… 

این احساس را در زندگی پیاده نماییم.. 

اگر محبت نباشد،این رابطه عملی بوجود نمی آید. 

در سایه آن محبت می شود این پیوند و پیوستگی عملی را بوجود آورد.

امابدون این پیوستگی و پیوند عملی، اصل آن محبت زیر سوال خواهد رفت.. 

******

.( قل ان کنتم تحبون الله فاتبعونی یحببکم الله) 

(دنباله محبت، باید اطاعت و متابعت باشد.) 

********* .

۱۳۶۹.۱۰.۱۷

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

بارگذاری…
باید هر حرف و کلمه و هر اشاره ای در زندگی این بزرگوار (حضرت زهراسلام الله علیها)  برای ما سرمشق باشد. 

به محبت دورادور و احساس محبت اکتفا نکنیم… 

این احساس را در زندگی پیاده نماییم.. 

اگر محبت نباشد،این رابطه عملی بوجود نمی آید. 

در سایه آن محبت می شود این پیوند و پیوستگی عملی را بوجود آورد.

امابدون این پیوستگی و پیوند عملی، اصل آن محبت زیر سوال خواهد رفت.. 

******

.( قل ان کنتم تحبون الله فاتبعونی یحببکم الله) 

(دنباله محبت، باید اطاعت و متابعت باشد.) 

********* .

۱۳۶۹.۱۰.۱۷

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

یا_امیرالمؤمنین_ع 

یا_فاطمه_الزهرا_س 
لبخند تو سوزاند همه بود و نبودم
ای کاش که سازنده ی تابوت نبودم

ای وای.. 

دلا بسوز به سوز دل علی. .

🏴. .… 

دلا بسوز به سوز دل یتیمان فاطمه… 

امشب چه شبی است.. سوزناکتر از همیشه… 

گرد یتیمی بر چهره حسنین و زینبین نشسته… 

غربت علی به صدباره شد… 

فاطمیه باید برای سوز دل علی گریست.. برای غربت اول غریب مدینه گریست… 


موضوعات: دلنوشته, فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 13952 نظر »

 


حضرت_زهرا س
سیلی نشست تا به رخِ ماه پاره اش

شد تکه تکه روی زمین گوشواره اش

دستی به چادرش که مبادا رها شود

دستی بِروی سرخیِ آن گوش پاره اش
سیدحسین میرعمادی


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 :idea: بهترین حکومت از نظر حضرت زهرا چیست؟

 

رهبرانقلاب: 

🌹🌹🌹«فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها) در بستر بیماری به زنان مدینه فرمود اگر علی را بر سر کار می گذاشتند، «لساربهم سیراً سُجُحاً» راه زندگی را بر مردم هموار می کرد. بهترین شکل حکومت کردن این است که حکومت به مردم زخم نزند؛ زندگی مردم را هم از لحاظ مادی و معنوی آباد کند. اینها را فاطمه ی زهرا آن روز فرمود.» ۸۳/۸/۱۵ 

 

🏴 صفحه تاریخِ KHAMENEI.IR👇🏻

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

شهادت مظلومانه ، غریبانه و جانسوز آبروی دو عالم ، صاحب شفاعت کبری ، حضرت صدیقه طاهره ، زهرای مرضیه (سلام الله علیها) را محضر حضرت ولی عصر (علیه السلام) تسلیت و تعزیت عرض میکنیم.


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 📸

 ⚫️ سیاه‌پوش شدن حرم حضرت سیدالشهدا در غم مادر …

شب زیارتی مخصوص حضرت ارباب

امشب با سوز دلی خاص عرضه کنیم. ..… 

آقاجان ،شهادت مادرتان را تسلیت عرض میکنیم

صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین و رحمة الله و برکاته
امشب همه کربلایند شاید… 

مولای غریبان… حضرت صاخب العصر والزمان (عج) 

آقاجان سرت سلامت… ما را در غم خود شریک بدان… 

آجرک الله یا بقیة الله.. 

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر و جعلنا. من المستشهدین بین یدیه


موضوعات: دلنوشته, فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 13951 نظر »

 

امام_خامنه_ای (مدظله العالی):
بنده حوائج یڪ ساله خود را

در ایام_فاطمیه میگیرم…
◾️◾️شهادت سرور زنان دو عالم و شفیعه ی محشر را تسلیت عرض میکنیم.

🌺 e


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

امام صادق (ع)

بہ شخصے ڪہ نام دخترش

را ◥فاطمه◣نهادہ بودفرمودند:
اڪنون ڪہ نام اورا

◥فاطمہ◣نهادہ اے 

دشنامش ندہ

نفرینش نڪن

ڪتڪش نزن
<الڪافے _ج 6 _ص48>
@monadiyemarefat

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

🔆حضرت زهرا(علیها السلام) در آن سخنرانى معروفش در مسجد فرمود:

🔅خداوند ایمان را براى تطهیر شما از شرك قرار داد،

🔅و نماز را براى پاك شدن شما از تكبّر،

🔅وَ زكات را براى پاك كردن جان و افزونى رزقتان،

🔅و روزه را براى تثبیت اخلاص،

🔅و حجّ را براى قوّت بخشیدن دین،

🔅و عدل را براى پیراستن دلها،

🔅و اطاعت ما را براى نظم یافتن ملّت،

🔅و امامت ما را براى در امان ماندن از تفرقه،
🔅 و جهاد را براى عزّت اسلام،

🔅 و صبر را براى كمك در استحقاق مزد،

🔅و امر به معروف را براى مصلحت و منافع همگانى
🔅و نیكى كردن به پدر و مادر را سپر نگهدارى از خشم،

🔅 و صله ارحام را وسیله ازدیاد نفرات،

🔅و قصاص را وسیله حفظ خونها،

🔅و وفاى به نذر را براى در معرض مغفرت قرار گرفتن،

🔅و به اندازه دادن ترازو و پیمانه را براى تغییر خوى كمفروشى،

🔅 و نهى از شرابخوارى را براى پاكیزگى از پلیدى،

🔅 و دورى از تهمت را براى محفوظ ماندن از لعنت،

🔅و ترك سرقت را براى الزام به پاكدامنى،

🔅 و شرك را حرام كرد براى اخلاص به پروردگارى او،

🔅بنابراین، از خدا آن گونه كه شایسته است بترسید و نمیرید، مگر آن كه مسلمان باشید،

🔅 و خدا را در آنچه به آن امر كرده و آنچه از آن بازتان داشته است اطاعت كنید

 ⚜

   پنجشنبه 12 اسفند 13952 نظر »

 

فاطمیه آمده آن همدم و مونس کجاست

شمع میپرسد ز پروانه گل نرگس کجاست
در عزای مادرت یابن الحسن یک دم بیا

تا نگویند این جماعت بانی مجلس کجاست
🏴 آجرک الله یا بقیه الله


موضوعات: مهدویت, فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

باز باران……

     وحشیانه….

میخوردبر درب خانه….
       مادری پهلوشکسته….

دردداردکنج خانه!!!
زینبی…..

     باآه وناله…..

اشک میریزدشبانه
کو؟غرورونازهای دخترانه. …

   

      نیست مادرتابگیردهردودستش 

سرگذارد روی شانه!!!!
        وای ازبغض نفس گیرشبانه

        لرزه اندازدبه شانه…..
بازباران…..

         اشک های مخفیانه…..
توی کوچه….. یک صدای کودکانه!!!!

         داد می زدبشکند…..

دستت مغیره…..
           صورت نیلی مادر….

          داردازسیلی نشانه…..

آه ازدست زمانه…..
آه ازسوزوگدازِ این زمانه….!!!!

ایام_سوگواری_بانوی_دوعالم_حضرت_زهرا_س_تسلیت_باد


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

‍ ✅ آیت الله بهجت(ره):
🌷یک نفر بر آنها اعتراض نکرد

که آنهایی که با حضرت رسول(صلی الله عليه وآله وسلم)) دوستی داشتند،

چرا جنازه ی دخترش فاطمه ی زهرا(سلام الله علیها) را تشییع نکردند 

و بر او نماز نخواندند.

   پنجشنبه 12 اسفند 13951 نظر »

 

چادرت وقتی یهودی را مسلمان میکند

یک نگاهت عالمی را مثل سلمان میکند
نوکرانت جای خود آنها که صاحب منصبند

بلکه مور خانه ات کار سلیمان میکند

🏴شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) تسلیت باد


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

🌺 حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها فرمودند :
امام همچون کعبه است که مردم باید به سویش بیایند؛نه اینکه منتظر باشند که او بیاید
📚بحار؛ج۳۶ص۳۵۶

 

✅🌹

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 پيامبر اكرم صلّی الله عليه و آله و سلم فرمودند :
همانا حضرت فاطمه سلام الله علیها

در روز قیامت برای کسی که محب و دوستدار او و فرزندانش باشد ،

شفاعت میکند

 و خداوند شفاعت او را در مورد این افراد می پذیرد

 و آنها را با شفاعت او وارد بهشت میکند.
منبع :

القطره من بحارمناقب النبي

و العترة،جلد2،صفحه 182
یا_سیده_نساء_العالمین

اشفعی_لی_فی_الجنه… 
💔هواےدل💔

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 ‌

🌷 آیت الله تحریری :
🌺 شب جمعه و روز جمعه خیلی قیمت دارد.
☘ درهای رحمت خداوند بر بندگان باز می شود.
🍁 از این جهت است که حضرت یعقوب (علیه السلام) به فرزندانش وعده داد ، که شب جمعه برای شما استغفار می کنم.
🌸 حضرت زهرا(سلام الله علیها) شب جمعه تا سحر برای همسایه ها دعا می کرد.

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 🌹 علاقه به حضرت زهرا، پس از انقلاب بیشتر شده است

 ارزش توسل به فاطمه زهرا در دوران جنک و صلح

 

رهبرانقلاب: 

▫️چنین هم نیست که کسی خیال کند همان‌طور که در زمان ما، این بزرگوار این‌قدر در دلها عزیز و در چشمها شیرین است، همیشه همین‌طور بوده است. امروز بحمداللَّه دورانِ اسلامی است.

▫️انسان احساس میکند که در این ده پانزده سال اخیر، جوشش عشق به فاطمه زهرا سلام‌اللَّه‌علیها در دل این امّت مؤمن و انقلابی و مخلص و حزب‌اللَّه، بسیار زیاد شده است. 

▫️نام آن بزرگوار و توسّل به آن، در جبهه‌ها بود، در دوران_جنگ بود، در دوران صلح و سازندگی هم هست، در آمادگىِ در مقابله با دشمنان هم بحمداللَّه هست. 

▫️ این توسّل، توسّل خوب و باارزشی است و این روح جهاد فی‌سبیل‌اللَّه، به هر شکلی که ممکن شود، همانی است که فاطمه زهرا سلام‌اللَّه‌علیها آن را دوست میدارد.» ۷۳/۹/۳

 

🏴 صفحه تاریخِ KHAMENEI.IR👇🏻

   پنجشنبه 12 اسفند 13951 نظر »

 ‍

🗣حضرت فاطمه علیها السّلام فرمودند: 

🌝همیشه در خدمت مادر و پای بند او باش، چون بهشت زیر پای مادران است و نتیجه آن نعمت‌های بهشتی خواهد بود.

📕کنزل العمّال، ج ۱۶، ص ۴۶۲


موضوعات: خانواده, فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 13951 نظر »

 

📛 شاید انقلاب ایران از مسائلی بود که جبرئیل در آن ۷۵ روز برای حضرت زهرا(س) نقل می‌کرد
🔹 حتی درباره ائمه هم من ندیده‌ام که وارد شده باشد که جبرئیل بر آنها نازل شده باشد، فقط برای حضرت_زهرا - سلام الله علیها- ست که جبرئیل به طور مکرر در این ۷۵ روز وارد می‌شده و مسائل آتیه‌ای که بر ذریه او می‌گذشته است، را می‌گفته است و حضرت_امیر هم ثبت می‌کرده است. 
🔹 شاید یکی از مسائلی که گفته است، راجع به مسائلی است که در عهد ذریه بلندپایه او حضرت_صاحب- سلام الله علیه- است، برای او ذکر کرده است که مسائل ایران جزو آن مسائل باشد، ما نمی‌دانیم، ممکن است. 
🔹 من این شرافت و فضیلت را از همه فضایلی که برای حضرت زهرا ذکر کرده‌اند، بالاتر می‌دانم. این تعبیری که مراوده داشته است جبرئیل در این هفتاد و چند روز، برای هیچ کس تا کنون واقع نشده و این از فضایلی است که از مختصات حضرت صدیقه- سلام الله علیها- است.
📚 صحیفه امام خمینی (ره)؛ جلد ۲۰؛ ۱۱ اسفند ۱۳۶۴
👥

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹

اعتراف مغیره لعنت الله علیه به جنایاتی که در هجوم به خانه وحی انجام داده است.

💐💠💐💠💐💠💐💠💐💠💐💠
ﺷﺨﺼﯽ ﺧﺪﻣﺖ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﻦ ﻣﺠﺘﺒﯽ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻟﺴﻼﻡ ﺭﺳﯿﺪ ﻭ عرض کرد
ﻣﻐﯿﺮﻩ بیمار است ؛

 ﺷﺎﯾﺪ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﻣﺮﮔﺶ ﺷﻮﺩ.
حضرت به سرعت ﺣﺎﺿﺮ ﺷﺪﻧﺪ ﻭ ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ :

ﺑﺮﻭﯾﻢ ﻋﯿﺎﺩﺕ ﻣﻐﯿﺮﻩ ﺯﯾﺮﺍ ﺍﻭ ﻫﻤﺴﺎﯾﻪ ﻣﺎﺳﺖ.
ﮐﻨﺎﺭ او ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺍﻣﺎﻡ ﮔﻔﺖ: ﺁﯾﺎ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﮔﻨﺎﻫﺎﻥ ﻣﺮﺍ ﻣﯽ ﺑﺨﺸﺪ ؟
ﺍﻣﺎﻡ علیه السلام ﻓﺮﻣﻮﺩند: ﺍﺯ ﺭﺳﻮﻝ ﺧﺪﺍ ﺷﻨﯿﺪﻡ ، ﺍﮔﺮ ﺑﻨﺪﻩ ﻟﺤﻈﻪ ﺍﺣﺘﻀﺎﺭ ﻫﻢ ﺗﻮﺑﻪ ﮐﻨﺪ ﺧﺪﺍ ﻣﯽ ﭘﺬﯾﺮﺩ
ﺁﻥ ﻣﻠﻌﻮﻥ ﮔﻔﺖ : ﺧﺪﺍﯾﺎ ﺷﺎﻫﺪ ﺑﺎﺵ ﺍﺯ ﺗﻤﺎﻡ ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻡ توبه ﻣﯽ ﮐﻨﻢ ﺟﺰ ﺩﻭ ﮐﺎﺭ ﮐﻪ به آن ها ﺭﺍﺿﯽ ﺑﻮﺩﻡ ﻭ ﻫﺴﺘﻢ ، ﻭ ﺍﮔﺮ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺩﻭ ﻋﻤﻞ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﻣﻼﻗﺎﺕ ﮐﻨﻢ ﺑﺮﺍﯾﻢ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻫﺎ ﺗﻮﺑﻪ کرده باشم .
👈اول ﻃﻨﺎﺑﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺭﻭﺯ ﺑﯿﻌﺖ ﺑﻪ ﺯﻭﺭ ﺩﻭﺭ ﮔﺮﺩﻥ ﭘﺪﺭﺕ علی ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻢ،

👈 دوم ﺳﯿﻠﯽ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺎﺩﺭﺕ فاطمه ﺩﺭ ﮐﻮﭼﻪ زدم.

 📚📚 منبع 

     ﻧﺎﺳﺦ ﺍﻟﺘﻮﺍﺭﯾﺦ ﺝ ۲ / ﺹ ۶۸

   پنجشنبه 12 اسفند 13951 نظر »

 

🌹💐🌹💐🌹💐🌹💐🌹💐🌹💐

 چرا فاطمه «سلام‌الله علیها» وصیت کرد شبانه او را دفن کنند؟ 

🌹💠🌹💠🌹💠🌹💠🌹💠🌹💠
 تاریخ، كارش همیشه لوث است. افرادی جنایتی را مرتكب می‌شوند و بعد خودشان در قیافه یک دلسوز ظاهر می‌شوند برای اینكه تاریخ را لوث كنند، عین كاری كه مأمون كرد: امام رضا را شهید می‌كند، بعد خودش بیش از همه مشت به سرش می‌زند و فریاد می‌كند و مرثیه‌سرایی می‌نماید، و لهذا تاریخ را در ابهام باقی گذاشته كه عده‌ای نمی‌توانند باور كنند كه مأمون بوده است كه امام رضا را شهید كرده است. این لوث تاریخ است.

زهرا برای اینكه تاریخ لوث نشود، فرمود مرا شب دفن كن‌ لااقل این علامت استفهام در تاریخ بماند پیغمبر یک دختر كه بیشتر نداشت؛ چرا باید این یک دختر شبانه دفن بشود و چرا باید قبرش مجهول بماند؟ این بزرگترین سیاستی است كه زهرای مرضیه اعمال كرد كه این در را به روی تاریخ باز بگذارد كه بعد از هزار سال هم كه شده بیایند و بگویند
 وَ لِاَیِّ الْاُمورِ تُدْفَنُ لَیْلاً

بِضْعَةُ الْمُصْطَفی وَ یُعْفی ثَراها
تاریخ بگوید: سبحان اللّه! چرا دختر پیغمبر را در شب دفن كنند؟! مگر تشییع جنازه یک امر مستحبی نیست، آن‌هم مستحب مؤكَّد، و آن‌هم تشییع جنازه دختر پیغمبر؟! چرا باید افرادی معدود به او نماز بخوانند؟! و چرا اصلاً محل قبرش مجهول بماند و كسی نداند زهرا را در كجا دفن كرده‌اند
📚📚 منبع 

مرتضی مطهری سیری در سیره نبوی

انتشارات صدرا صفحه ۲۲۵

   پنجشنبه 12 اسفند 13951 نظر »

 

⚫️شفاعت حضرت زهرا سلام الله علیها در روز قیامت⚫️

✅ چون (حضرت زهرا سلام الله علیها) به درِ بهشت می رسد، نگاهى به اين طرف و آن طرف مى ‏افكند.

خداوند خطاب می كند: اى دختر حبيب من! علّت اين توجّهت به اطراف چيست؟ درحالى‏كه من تو را به بهشت خودم دلالت كردم!
🔹 فاطمه‏ می گويد: اى پروردگار من! من دوست دارم كه قدر و منزلت من در امروز شناخته شود!
🔹 خداوند می فرمايد: اى فاطمه، اى دختر حبيب من! برگرد و ببين كه در قلب هر كه محبّت تو يا محبّت يكى از ذرّيّه تو باشد، دست او را بگير و داخل در بهشت بنما!
🔹 حضرت باقر عليه السّلام گفتند: اى جابر سوگند به خداوند كه فاطمه در آن روز چنان شيعيان و محبّان خود را جدا می كند همانند پرنده اى كه دانه‏ هاى خوب را از دانه ‏هاى بد جدا می كند.
🔹 چون فاطمه با شيعيان خود به درِ بهشت برسند، خداوند در دل آنها مى‏ اندازد كه نگاهى به اطراف بنمايند، و چون به اطراف نظر كنند، خداوند می فرمايد: اى محبّان من! سبب التفات و توجّه شما چيست؟! من كه فاطمه دختر حبيب خود را شفيع شما قرار دادم!
🔹 شيعيان می گويند: اى پروردگار ما دوست داريم كه قدر و منزلت ما در امروز شناخته شود!

خداوند می فرمايد: اى حبيبان من! برگرديد و نظرى بيفكنيد و ببينيد

هر كس شما را به جهت محبّت به فاطمه دوست داشته است، 

هر كس شما را به جهت محبّت به فاطمه غذا و طعام داده است، 

هر كس شما را به جهت محبّت به فاطمه پوشانيده است، 

و هر كس شما را به جهت محبّت به فاطمه آشاميدنى خورانده است؛ نظر كنيد و ببينيد، 

هر كس به جهت محبّت به فاطمه زشتى و غيبتى را از شما برگردانيده است؛ دست او را بگيريد و داخل در بهشت بنمائيد!
🔹 حضرت باقر عليه السّلام فرمودند: سوگند به خدا كه در ميان مردم غير از كافر و منافق و شكّ كننده در امر توحيد هيچكس باقى نمى ‏ماند.
📚 معادشناسی ج ۹ ص ۲۰۷ - ۲۰۸

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

بارگذاری…

🌷🌸🌷🌸🌷🌸🌷🌸🌷🌸🌷🌸

میهمان حضرت

💐💠💐💠💐💠💐💠💐💠💐💠

فرزند آیت الله العظمی میرزا جواد تبریزی رحمه الله می گوید: حرکت مرحوم میرزا با پای برهنه با جمعی از فضلا، طلاب و مؤمنین در روز سوم جمادی الثانی یعنی روز شهادت حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در فصل گرما واقع می شد؛ گرما بسیار سوزاننده بود، حتی یک گام برداشتن بر روی زمین با پای برهنه مشکل بود، به طوری که من طاقت نداشتم قدمی بردارم. از این رو به مرحوم والد رو کرده و گفتم: آقا! گرما شدید است، شما اگر اذیت می شوید، کفش بپوشید.
ایشان همان طور که به سینه می زد و گریه می کرد، فرمودند:

«فرزندم! بگذار پاهایم بسوزد. برای مصیبت حضرت فاطمه زهرا علیها السلام هر کاری بکنم، کم است. مگر این دخت رسول خدا صلی الله علیه و اله چه گناهی داشت که این همه ظلم در حق او مرتکب شدند. پسرم! مگر مصیبت حضرت کم بود؟ ما در مصیبت بی بی دو عالم علیها السلام هر کاری کنیم، کم کرده ایم. می خواهم هر آن چه در توان دارم در راه حضرت فاطمه زهرا علیها السلام تلاش نمایم تا قیامت حسرت آن را نخورم.»
فرزند مرحوم میرزا می گوید: وقتی به خانه برگشتیم، کف پای ایشان بر اثر شدت گرمای سوزان آسیب دیده بود؛ ولیکن ایشان اشک می ریخت و می فرمود:

این برای مصیبت حضرت فاطمه زهرا علیها السلام کم است. ظلم هایی که بر اهل بیت علیهم السلام به خصوص ظلمی که بر حضرت فاطمه زهرا علیها السلام گذشت از مسلّمات تشیع است و به هیچ عنوان نباید در خصوص آن کوتاه آمد؛ زیرا قضیه هجوم به خانه حضرت علیها السلام حکایتی را به دنبال دارد که معاندین اهل بیت علیهم السلام از آن می ترسند و می دانند اگر ین قضیه مطرح شود دستگاه کذایی آنان به خطر می افتد.
یکی از ملازمان ایشان می گوید: روزی در منزل آیت الله سید موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید بودم، فرزند مرحوم استاد آیت الله العظمی تبریزی برای تقدیر و تشکر از شرکت ایشان در مراسم تشییع، به منزل آیت الله زنجانی آمده بودند. آیت الله زاده گفتند: یک طلبه عربستانی از منطقه شیعه نشین عربستان احساء و قطیف زنگ زد و گفت: در عالم خواب، آیت الله تبریزی را دیدم، از ایشان سؤال کردم: آقا دیدید چه تجلیلی و تشییع جنازه عظیمی برای شما انجام گرفت. ایشان پاسخ دادند: «من خبر ندارم زیرا بعد از آنکه از دنیا رفتم حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام آمدند و مرا بردند و چند روزی میهمان حضرت بودم و تازه از خدمت حضرت مرخص شده ام.»

بعد از نقل این خواب آیت الله زنجانی فرمودند: «هنیاً له» بر او گوارا باد

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 


عمریست دخیلم به ضریحی که نداری…!
🔸اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَة وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها🔸


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 13951 نظر »

 ​

رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله:

مورد نفرین است، مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام، دخترم ستم کند.

***
📚بحارالانوار، ج ۷۳، ص۳۵۴

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 💠درد بی‌تفاوتی و سهل‌انگاری نسبت به ولایت!
قالت فاطمه( سلام الله علیها): «الیکم عنی، فلاعذر بعد غدیرکم، والامر بعد تقصیرکم، هل ترک ابی یوم غدیرخم لاحد عذرا؟»
🔹🔸حضرت فاطمه(سلام الله علیها) خطاب به مهاجرین و انصار فرمود:
 از من دور شوید، و مرا به حال خود رها کنید، با آن همه بی‌تفاوتی و سهل‌انگاری‌هایتان، عذری برای شما باقی نمانده است. 
آیا پدرم در روز غدیرخم برای کسی جای عذری باقی گذاشت؟! (1)

___________________

1- احتجاج، ج 1، ص 146

🔸در تاریخ بیندیشیم …🔸

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 :

گل میان شعله نمرود بود…!

🔸صلی الله علیک یا فاطمه الزهرا🔸


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 🔴دلیل دردها و تنهاماندن حضرت زهرا(س) چه بود؟!
💠دردهای حضرت زهرا (س) ناشی از درک او بود؛درک او از آینده ای که مردم داشتند برای خودشان می ساختند. او و خانوادۀ گرامیش به این دلیل تنها_مانده بودند که کسی درک آنها را نداشت.
💠 مردم نمی‌فهمیدند در اثر دفاع نکردن از حق چه نتایج_شومی در انتظارشان است. تازه از شدت گریه‌های حضرت زهرا(س) هم متعجب می‌شدند.

استاد_پناهیان

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

صلی الله علیک ایتها الصدیقة الشهیدة

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 🏴 والاترين فضيلت حضرت زهرا سلام الله علیها از زبان حضرت امام(ره)

 

🔻راجع به حضرت صديقه عليهاالسلام، خودم را از هر ذكرى قاصر می ‏دانم. فقط به اين روايت شريف که با سند معتبر نقل شده است، اكتفا می ‏كنم. حضرت صادق عليه السلام می ‏فرمايد: فاطمه عليهاالسلام بعد از پدرش، ۷۵ روز در اين دنيا نبودند و حزن و شدت بر ايشان غلبه داشت. جبرئيل امين می ‏آمد و به ايشان تعزيت عرض می ‏كرد و مسايلى از آينده نقل می ‏فرمود. ظاهر روايت، اين است كه در اين ۷۵ روز مراوده ‏اى بوده است؛ يعنى رفت و آمد جبرئيل زياد بوده است. 

 

گمان ندارم كه غير از طبقه‏ اول از انبياى عظام درباره‏ ى كسى اين طور وارد شده باشد كه در ظرف ۷۵ روز جبرئيل امين چنين رفت و آمدى داشته باشد. جبرائيل، مسايل واقع در آتيه و آنچه را كه به ذريه ى فاطمه عليهاالسلام مى رسيده است، ذكر مى كرده و حضرت امير هم آنها را مى نوشته است. حضرت امير، همان طورى كه كاتب وحى رسول خدا بوده است- و البته آن وحى به معناى آوردن احكام، با رفتن رسول خدا، تمام شد- كاتب وحى حضرت صديقه در اين ۷۵ روز نيز بوده است. 

 

🔳مسأله ‏ى فرود آمدن جبرئيل، يك مسأله‏ ى ساده نيست؛ خيال نشود كه جبرئيل براى هر كسى امكان دارد بيايد و يك تناسب كامل بين روح آن كسى كه جبرئيل بر او وارد مى شود و مقام جبرئيل، كه روح اعظم است، لازم است. چه ما همچون اهل نظر قايل شويم كه قضيه ى تنزل جبرئيل، به واسطه ى روح خود ولى يا پيغمبر است كه روح ولى، جبرئيل را تنزيل مى دهد و تا مرتبه ى پايين وارد مى كند يا همچون بعض اهل ظاهر، بگوييم حق تعالى او را مأمور مى كند كه برو و اين مسايل را بگو، تا تناسبى بين روح اين كسى كه جبرئيل به نزد او مى آيد و بين جبرئيل كه روح اعظم است، نباشد اين معنا امكان ندارد. اين تناسب، تنها بين جبرئيل كه روح اعظم است و انبياى درجه ى اول بوده است؛ مثل رسول خدا، موسى، عيسى، ابراهيم و امثال اينها. اين تناسب براى همه كس نبوده است و بعد از اين هم، براى كس ديگرى واقع نشده است، حتى درباره ى ائمه هم من نديده ام كه چنين امرى وارد شده باشد.

 

🔻طبق آن چيزى كه من ديده ام فقط براى حضرت زهرا عليهاالسلام وارد شده است كه جبرئيل به طور مكرر در طول ۷۵ روز وارد مى شده و مسايل آتيه را كه بر ذريه ى او مى گذشته است، مى گفته و حضرت امير هم ثبت مى كرده است، شايد يكى از مسايلى كه گفته است، راجع به مسايلى بوده است كه در عهد ذريه ى بلندپايه ى او حضرت صاحب عليه السلام واقع مى شود كه مسايل ايران هم جزو آن مسايل باشد؛ ما نمى دانيم، ممكن است. در هر صورت من اين شرافت و فضيلت را از همه ى فضايل عظيمى كه براى حضرت زهرا ذكر كرده اند، بالاتر مى دانم؛ فضيلتى كه براى غير انبيا عليهم السلام، آن هم نه همه ى انبيا، بلكه براى طبقه ى بالاى انبيا عليهم السلام و بعضى از اوليايى كه در رتبه ى آنها مى باشند، براى كس ديگرى حاصل نشده است. و با اين كيفيت كه جبرئيل در طول هفتاد و چند روز مراوده داشته باشد، براى هيچ كس تاكنون واقع نشده است. اين فضيلت، از مختصات حضرت صديقه عليهاالسلام است. 

 

امام خمينى در ديدار با گروهى از خواهران به مناسبت روز زن، تاريخ ۱۱/ ۱۲/ ۶۲. صحيفه ى نور: ج ۱۹، ص ۲۷۸. با اندكى ويرايش.

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

:❤️فاطمه یعنی… 
🌷خلايق از معرفت فاطمه عاجزند…..🌷

❤️قال الصادق عليه السلام: 
🌼«انا انزلناه فى ليلة القدر، الليلة، فاطمة و القدر، اللَّه. فمن عرف فاطمة حق معرفتها، فقد ادرك ليلة القدر و انما سميت «فاطمة» لان الخلق فطموا عن معرفتها،🌼

💞امام صادق عليه السلام درباره آيه ى كريمه «انا انزلناه فى ليلة القدر» فرمود:
❣مراد از «ليلة» فاطمه است. مراد از «قدر» خداوند است، 

❣پس هر كس مادرم فاطمه ى زهرا عليهاالسلام را آن گونه كه بايد، بشناسد، شب قدر را درك كرده است.
👈 مادرم «فاطمه» ناميده شد، 

زيرا خلايق از معرفت او عاجزند.»

📚 بحارالانوار، ج 43، ص 65 ر 58 از تفسير فرات بن ابراهيم.]

   پنجشنبه 12 اسفند 13951 نظر »

:

امام صادق علیه السلام میفرمایند: 

هر کس شب را با گفتن تسبیحات فاطمه علیها السلام بخوابد،از شمار مردان و زنانی است که بسیار یاد خدا می کنند.

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 
زيارة فاطمة الزهراء عليها السلام :
اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ نَبِىِّ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ حَبيبِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ خَليلِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ صَفىِّ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ اَمينِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ خَيْرِ خَلْقِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ اَفْضَلِ اَنْبِياءِ اللهِ وَرُسُلِهِ وَمَلائِكَتِهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا بِنْتَ خَيْرِ الْبَرِّيَةِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا سِيِّدَةَ نِساءِ الْعالَمينَ مِنَ الاَْوَّلينَ وَالاْخِرينَ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا زَوْجَةَ وَلِيِّ اللهِ وَخَيْرِ الْخَلْقِ بَعْدَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ يا اُمَّ الْحَسَنِ وَالْحُسَيْنِ سَيِّدَىْ شَبابِ اَهْلِ الْجَنَّةِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ اَيَّتُهَا الصِّدّيقَةُ الشَّهيدَةُ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكِ اَيَّتُهَا الرَّضِيَّةُ الْمَرْضِيَّةُ ، اَلسـَّلامُ عـَلَيْكِ اَيَّتـُهَا الْفاضِلـَةُ الزَّكِيـَّةُ ، اَلسـَّلامُ عـَلَيْكِ اَيَّتـُهَا الْحَوْراءُ الاِْنْسِيَّة


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

به تعداد بهار عمر “زهرا”   

      همین اندازه"کوثر” نقطه دارد

                                      


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

بنــــ﷽ــام تـــــو
باز بارانٰ …

با ترانہ …

دارد از مادر نشانہ …

بوی باران …

بوی اشڪ مادرانہ …

پر ز نالہ …

ڪودڪی با مادری پهلو شڪستہ …

سمت خانہ …
ڪوچہ ها و تازیانہ …

گریه های ڪودڪانہ …

حمله ی نامرد پَستی وحشیانہ …

تازیانہ تازیانہ …

پس چرا مادر ، چرا گم ڪرده راه آشیانہ …

باز باران …

دانہ دانہ ، حیـدرانہ …

بی صدا و مخفیانہ …

آه ، از غسل شبانہ …

زینبــانہ …
لرزه افتاده به شانہ …

پشت تابوتی روانہ …

باز باران . . .

باز . . .
برای_علی_بی_تو_بد_میشود 

بدون_تو_غم_بی_عدد_میشود 💔
★شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) تسلیت باد… 


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

یا_زهرا (س)
گوش مادر پاره شد از ضربت سيلى ولى…

در روايت آمده ، آن جا پسـر آتـش گـرفت
آجرک الله یا صاحب الزمان…..


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

🌷🌷🌷 حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها اسوه عبادت و حق‌طلبی
🏴 مگر نمی‌گوییم که «حتّی تورّم قدماها» [پاهای آن بزرگوار از ایستادن در محراب عبادت، ورم کرد]

❇️ ما هم باید در محراب عبادت بایستیم. ما هم باید ذکر خدا بگوییم.

❇️ ما هم باید محبت الهی را در دلمان روزبه‌روز زیاد کنیم.
🏴 مگر نمی‌گوییم که با حال ناتوانی به مسجد رفت، تا حقی را احقاق کند؟

❇️ ما هم باید در همه‌ی حالات تلاش کنیم، تا حق را احقاق کنیم.

❇️ ما هم باید از کسی نترسیم.

🔸 رهبرانقلاب ۱۳۷۰/۱۰/۰۵
سبک_زندگی_حضرت_زهرا

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 🌼🌼🌼

🌼🌼

🌼

🌸 سبک_زندگی_فاطمی 🌸
🌷 مطیع_شوهرت_باش 🌷
❣ألبیت بیتک و أنا أمتک؛ 
❣خانه، خانه توست و من هم، کنیز و مطیع تو هستم.
🌺اين پاسخ زهرای اطهر در جواب درخواست علی عليه السلام برای ورود عمر و ابوبكر به خانه و پس از ماجرای به آتش كشيدن در منزل و مصدوم شدن حضرت زهرا سلام الله علیها است.
💚با این که حضرت زهرا دوست نداشتن آن دو نفر به عیادتشان بیاید. اما چون همسرشان از ایشان درخواست کردند.فرمودند من کنیز شما هستم علی جان هر چه صلاح می دانی انجام بده.

🌼🌼

🌼🌼

🌼🌼

⚜⚜⚜⚜⚜⚜⚜

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله:

🏴 دخترم به این دلیل «فاطمه» نامیده شد که خداوند او و دوستدارانش را از آتش دوزخ به دور داشته است

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 ⚫️شفاعت حضرت زهرا سلام الله علیها در روز قیامت⚫️

✅ ثمَّ يُنَادِى الْمُنَادِى وَ هُوَ جَبْرَئِيلُ عَلَيْهِ السَّلَامُ: أَيْنَ فَاطِمَةُ بِنْتُ مُحَمَّدٍ؟…

 «سپس منادى كه جبرئيل عليه السّلام است ندا كند: كجاست فاطمه دختر محمّد؟ كجاست خديجه دختر خويلد؟ كجاست مريم دختر عمران؟ كجاست آسيه دختر مزاحم؟ كجاست امّ كلثوم مادر يحيى ابن زكريّا؟»

و همگى بر مى‏ خيزند.
🔹 در اين حال خداوند تبارك و تعالى می گويد: اى اهل جمع و اى مجتمعين در محشر! امروز كَرَم براى كيست؟! مُحمَّد وَ علىّ و حسن و حسين ميگويند: اللَّهُ الْواحِدُ الْقَهَّارُ. «كَرَم فقط از خداوند واحد قهّار است.»

خداوند می گويد: اى اهل محشر! من كرم را براى محمّد و علىّ و حسن و حسين و فاطمه قرار دادم! اى اهل محشر! اينك سرهاى خود را فرود آوريد و چشمان خود را فروافكنيد كه فاطمه بسوى بهشت می رود.
🔹 در اين حال جبرئيل براى او يك ناقه از ناقه‏هاى بهشتى را مى‏ آورد كه دو پهلويش فرو هشته است و دهانه ‏اش از لؤلؤ تر است، و بر روى آن ناقه، جهازى از مرجان است. و آن ناقه در برابر حضرت زهراء می خوابد و حضرت بر آن سوار مى‏ شوند. و خداوند يك صد هزار فرشته بر مى‏ انگيزد تا از جانب راست او حركت كنند، و يك صد هزار فرشته ديگر بر مى‏ انگيزد تا از جانب چپ او حركت كنند، و يك صد هزار فرشته ديگر بر مى ‏انگيزد تا فاطمه را بر روى بالهاى خود می گيرند و حركت داده و تا درِ بهشت مى ‏آورند.
🔹 چون به درِ بهشت می رسد، نگاهى به اين طرف و آن طرف مى ‏افكند.

خداوند خطاب می كند: اى دختر حبيب من! علّت اين توجّهت به اطراف چيست؟ درحالى‏كه من تو را به بهشت خودم دلالت كردم!
🔹 فاطمه‏ می گويد: اى پروردگار من! من دوست دارم كه قدر و منزلت من در امروز شناخته شود!

📚📚 منبع 

 معاد شناسی ج ۹ ص ۲۰۶ و ۲۰۵

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

رسول خدا صلی الله علیه و آله:

در شب معراج جبرئیل در بهشت سیبی به من داد چون شکافتم، نوری از آن ساطع شد. جبرئیل عرض کرد: چرا از این سیب میل نمی فرمایید؟ پس بخورید و بیمی نداشته باشید که این نور، منصوره است در آسمان و در زمین فاطمه است. 
گفتم: ای حبیب من! چرا در آسمان منصوره و در زمین فاطمه است؟ 

عرض کرد: فاطمه نامیدند از آن که شیعیان خود را از آتش نجات می دهد و دشمنان خود را از دوستی خود دور دارد و در آسمان منصوره است برای آن که دوستان خود را کمک می کند یا از دخول در آتش منع می کند.
📚 فاطمه ی زهرا سلام الله علیها این گونه بود، ص۱۱۰

🔰💠🔰

💠🌐

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 ✅ «حرف رهبر»:
🔸زندگیِ‌ همراه با «تلاش، تکامل و تعالی»
📝«زندگی فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها از همه‌ی ابعاد، زندگی‌ای همراه با کار و تلاش و تکامل و تعالی روحی یک انسان است. شوهر جوان او دائما در جبهه و میدانهای جنگ است؛ اما در عین مشکلات محیط و زندگی، فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله علیها، مثل کانونی برای مراجعات مردم و مسلمانان است.

او دختر کارگشای پیغمبر است و در این شرایط، زندگی را با کمال سرافرازی به پیش می‌برد: فرزندانی تربیت می‌کند مثل حسن و حسین و زینب؛ شوهری را نگهداری می‌کند مثل علی و رضایت پدری را جلب می‌کند مثل پیغمبر! راه فتوحات و غنایم که باز می‌شود، دختر پیغمبر ذره‌ای از لذتهای دنیا و تشریفات و تجملات و چیزهایی را که دل دختران جوان و زنها متوجه آنهاست، به خود راه نمی‌دهد.» 1371/09/25

🔰💠🔰

💠🌐

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرمود :
اى سلمان! هر كس دخترم فاطمه را دوست بدارد، او در بهشت و كنار من خواهد بود و هر كس او را دشمن بدارد گرفتار آتش مى‏ شود.


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 💝نحوه‌ی صداڪردن همســــــــــر💝
💚امام علی(علیه السلام)و حضرت زهرا (سلام الله علیها)💚

💛حضرت امیر وقتی می خواستند حضرت زهرا را صدا کنند می فرمودند:

💖نفسی لک الفدا (جان علی به فدایت)

💖حبیبتی زهرا بنت رسول الله

💖زهرا جان

و
💛جوابی که از حضرت زهرامی شنیدند:

💖روحی لک الفدا(روحم به فدایت علی)

💖ابوتراب

💖ابالحسن

💖علی جان
🌺زیبا صداکردن زن و مرد، بهترین شیوه برای ابراز محبت است

🌸و نوعی شخصیت دادن به طرف مقابل است
پیامبرمهـــــ❤️ـــــربانے
💕سه چیز است که محبت شخص را درباره دیگری خالص می کند

یکی از آنها این است که طرف مقابل را به اسمی صدا بزند که وی می پسندد.
💫

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

🌑حضرت زهرا(س):

هرکس عبادات و کارهای خود را خالصانه برای خدا انجام دهد، خداوند بهترین مصلحتها و برکتهای خود را برای او تقدیر مینماید. 💐

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 🏴

دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست

همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
قطره‌ی اشک علی تا به ته چاه رسید

چاه فهمید که کسی همچو علی تنها نیست
ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد

 🏴


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 آیت الله وحید خراسانی :
نه من، نه تو، نه شیخ طوسی تا شیخ انصاری درک نکرد که فاطمه‌ی زهرا کیست…

.

از کسی بپرس که فاطمه کیست که… در جنگ احد رسول خدا به عیادت امیرالمؤمنین آمد، دید بدن سوراخ سوراخ، فتیله توی این سوراخ‌های بدن برای مداوا می‌برند؛ آن صبری که روزگار مثلش را ندیده بود، تا چشمش افتاد، بی‌طاقت شد، بلند بلند گریه کرد اما خود علی چه کرد؟
تبسمی کرد، گفت: یا رسول الله! إن ذلک فی ذات الله لقلیل. علی را کی شناخت؟! ان ذلک فی ذات الله لقلیل. همچو صبری! پیغمبر ناله زد، او تبسم کرد. شب نوزدهم جبرئیل بین زمین و آسمان فریاد زد: تهدمت والله ارکان الهدی اما خود او لبخند زد، گفت: فزت ورب الکعبه. فاطمه را این شخص شناخت. 

همچو کسی! آن اُحُد! این صبح نوزدهم! اما مهم این جمله است، وقتی جنازه را تحویل پدرش داد، گفت: ای کاش علی مرده بود! نفسی… .

نفسی علی زفراتها محبوسه *** یا لیتها خرجت مع الزفرات؛

 جان من با ناله‌های من گره خورده، ای کاش! با این ناله جان می‌دادم اما بدن تو را این چنین تحویل پدرت نمی‌دادم.

🌺🌺

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

آیت الله وحید:

هرروز،یک سوره"یس"بخوانیدوبه حضرت زهرا(س)هدیه کنید. 

…ان شاءالله بااین خدمت،دم جان دادن وشب اول قبر،بافاطمه زهرا(س)هستید. 

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 :‍

 🌷 استاد فاطمی نیا :
🍁 اگر می خواهید بدانید از چشم خدا افتاده اید یا نه 
🌸 به خود مراجعه کنید ببینید به حضرت صدیقه کبری محبت دارید یا نه 
🎄 اگر دیدید هنوز در دل خود به خانم محبت دارید پس بدانید که از چشم خدا نیفتاده اید 

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

امام خمینی (ره )می فرمود: 

بالاترین مصیبتی که بر اسلام وارد شد،همین مصیبت سلب حکومت از حضرت امیر سلام الله علیه بود. و عزای ایشان از عزای کربلا بالاتر است. 

مصیبت وارده بر امیرالمومنین و بر اسلام،بالاتر از آن مصیبتی که بر سیدالشهدا سلام الله علیه ،وارد شد. 

صحیفه نور،ج۲،ص۳۵۸

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

🌹ذکر انگشتر حضرت زهرا علیهاسلام🌹

آیت الله جوادی آملی می فرمود نقل شده:
حضرت فاطمه زهرا(علیها السلام)فرمود

 بر روی نگین انگشتر من این ذکر را بنویسید؛
(( الهی لا تکلنی الی نفسی طرفه عین ابدا)) 
یعنی ؛خدایا من را به اندازه یک چشم بهم زدن هم به خودم وامگذار.

از حضرت پرسیدند؛

چرا دربین این همه ذکرها،

شما این ذکر را انتخاب کردید؟

حضرت زهرا(علیها السلام ) فرمود: 

زمانی که من دختر بودم ودر خانه پدرم،

هر وقت سحر بیدار شدم ، دیدم پدرم رسول الله سر به سجده گذاشته و در سجده این ذکر را می گوید

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 :‍

🌷 حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله):
🍁 ای سلمان ، محبت فاطمه(سلام الله علیها) در صد مورد نافع است که آسان ترینش مرگ ، قبر ، هنگام سنجش اعمال و… میباشد.
📚 ینابیع الموده، ص263


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

آیت الله گلپایگانی(ره) :

گریه بر سیدالشهداء(ع) تولی است ، اما گریستن در عزای حضرت زهرا (سلام الله علیها) هم تولی و هم تبری است.

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 :

آیت الله وحید خراسانی :
به آهی از دل فاطمه (سلام الله علیها) ، ملک و ملکوت عالم منقلب می شود.


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 :‍

 🌺 آیت الله بهجت (ره) :
🌷 با اینکه روایات حضرت زهرا (سلام الله علیها) کمتر از بقیه معصومین(علیهم السلام) است، ولی حضرت زهرا(سلام الله علیها) صاحب مصحف است. همان روایات کم که از ایشان رسیده ، بسیار پر اهمیت است.

***********

 

رهبرانقلاب:

ائمه (ع) برای مسائل گوناگون به «مصحف فاطمه» رجوع میکردند. بعد میفرماید: در این کتاب احکام حلال و حرام نیست. بلکه همه حوادث جاری بشری هست.


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

شعر آیت الله غروی اصفهانی درباره حضرت زهرا(س) که علامه طباطبایی به آن علاقمند بود و زمزمه می‌کرد:
مفتقرا متاب رو از در او به هیچ سو

زان که مس وجود را فضّه او طلا کند


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

بُغض دارَم مَرو اَز پیشِ عَلی زَهـرا جان
تو نَباشی چه کَسی پاک کُنَد اَشکم را..؟


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 :

آیت الله فاطمی نیا :

 ملاک ایمان ، ارادت به حضرت زهرا (سلام الله علیها) است .

 

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 ▪️ زیارت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ( یادگار ارزشمند امام جواد علیه السلام )
🔸در ایام فاطمیه ، هر جا و هر زمانی ، زیارت آن حضرت را زمزمه می کنیم ، تا به دختر گرامی رسول الله عرض کنیم : ما همواره با شما هستیم و ولایتتان را با جان و دل پذیرفته ایم:
🔸 يا مُمْتَحَنَةُ امْتَحَنَكِ اللَّهُ الَّذِي خَلَقَكِ قَبْلَ أَنْ يَخْلُقَكِ فَوَجَدَكِ لِمَا امْتَحَنَكِ صَابِرَةً وَ زَعَمْنَا أَنَّا لَكِ أَوْلِيَاءُ وَ مُصَدِّقُونَ وَ صَابِرُونَ لِكُلِّ مَا أَتَانَا بِهِ أَبُوكِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ وَ أَتَى بِهِ وَصِيُّهُ فَإِنَّا نَسْأَلُكِ إِنْ كُنَّا صَدَّقْنَاكِ إِلا أَلْحَقْتِنَا بِتَصْدِيقِنَا لَهُمَا لِنُبَشِّرَ أَنْفُسَنَا بِأَنَّا قَدْ طَهُرْنَا بِوِلايَتِكِ.
🔸ای آزموده شده !

خدایی که تو را آفرید ، پیش از آنکه تو را بیافریند، از تو امتحان گرفت و در آن امتحان ، تو را سر بلند و شکیبا یافت .

ما بر این باوریم که از محبان تو هستیم و ولایتت را پذیرفته ایم ؛ و از آن چه پدر تو و جانشین او برای ما آورده اند ، اطاعت میکنیم و بر آن شکیبا می باشیم .

پس اگر ما ولایت تو را پذیرفته ایم ، فقط از تو میخواهیم به خاطر پذیرش ولایتت ، ما را به پیامبر و جانشین او ملحق کنی ، تا به خود مژده دهیم که به سبب ولایت تو پاک شده ایم.
☑️ 

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

◾️ حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها :
سه چیز از دنیا براى من دوست داشتنى است : 

🔹تلاوت قرآن ، 

🔸نگاه به صورت رسول خدا، 

🔹انفاق و كمك به نیازمندان در راه خدا.
☑️

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

🔶 همچون ستاره ای برای ملائکه آسمان …
☑️


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 🌹❤️🌹❤️🌹❤️ حضرت فاطمه ی زهرا (س) در ضمن بیان اسرار احکام الهی در خطبه ی شریف فدکیّه می فرمایند: « فَفَرَضَ اللهُ الایمانَ تَطهِیراً لَکُم مِنَ الشِّرکِ؛ …وَ طاعَتَنا اهلَ الْبَیْتِ نِظاماً لِلْمِلَّةِ، وَ اِمامَتَنا اَماناً مِنَ الفُرْقَةِ … وَ نَحْنُ حُجَّةُ غَیْبِهِ ؛ وَ وَرَثّةُ انبیائِهِ …»

مهمل گویی شگرد و یکی از شیوه های رایج معاندین و مخالفین نظام جهت شبهه زایی و مظلوم نمایی از منظر امام خامنه ای (مدّ ظله العالی) 

ما در زمان ائمه (عليهم‏السّلام)، مباحثات زيادى از طرف ائمه و اصحاب ائمه داشتيم؛ در همه‏ى اين مباحثات، جهت جبهه‏ى حقّ اين بوده است؛ كه ايمانها را مستحكم و شبهه‏ها را برطرف كند، نه اين كه ايجاد شبهه بكند! در دانشگاه بايستى با ايجاد شبهه، مقابله بشود و با شبهه هم مبارزه و كار علمى و قوى انجام گيرد. ما استدلال و حرف محكم و متقن، كم نداريم؛ ما سرمايه‏ى عظيمى از انديشه و فكر در اختيار داريم. البته هيچ معتقد هم نيستم؛ كه بايستى با كسى كه فكر غلطى دارد، برخورد خشن صورت بگيرد؛ اين را هم بدانيد، به‏هيچ‏وجه!

يكى از چيزهايى كه به پا گرفتن فكر غلط كمك مى‏كند، برخورد غير فكرى با آن است. بعضيها خوششان مى‏آيد؛ كه يك حرف بى‏ربط مهملى بزنند، بعد به‏جاى اينكه يك نفر بلند شود، در مقابلشان بايستد و بگويد اين حرف شما به اين دلايل، باطل است، يك نفر بلند شود و فحششان بدهد! از خدا مى‏خواهند! چون تكلّف‏ استدلال‏، از روى دوششان برداشته مى‏شود و راحت مى‏شوند؛ در موضع مظلوميّت و حقّ‏به‏جانبى مى‏گويند: بله، نمى‏گذارند ما حرف بزنيم! حالا هم مى‏بينيد؛ كه بعضيها حرف مهملى را مى‏زنند، هيچ‏كس هم در مقابل، هيچ‏چيز نمى‏گويد، ولى فوراً داد مى‏زنند؛ كه آقا، نمى‏گذارند ما حرف بزنيم! نه آقا، كى نمى‏گذارد؟ حرفت را بزن؛ كسى كه جلوى حرف را نگرفته است. توجه مى‏كنيد؟

بيانات امام خامنه ای در ديدار شركت‏كنندگان در همايش آسيب‏شناسى انقلاب‏ اسلامی (15/ 12/ 1377) 🌹❤️🌹❤️🌹❤️

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

مادر

هر کاری کند

بچه ها یاد میگیرند

مثلا اگر شهید شود…

السلام علیک یا فاطمه الزهرا


موضوعات: شهدا, فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

🏴 شهادت بانوی دوعالم، ام ابیها، صدیقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تسلیت باد
«السَّلاَمُ عَلَيْكِ يَا فَاطِمَةُ بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ»


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 حدیث_عشق 🌹
🍃حضرت فاطمه (س) میفرمایند:
✨ يا أباالحَسَنِ! إنّي لأَستَحيي مِن إلهي أن اُكَلِّفَ نَفسَكَ مالاتَقدِرُ عَلَيهِ. ✨
💓اى على! من از پروردگارم شرم دارم كه چيزى از تو درخواست كنم كه توان برآوردن آن را نداشته باشی.
🔸بحار الأنوار ج 43 ، ص 59🔸
🔱خانوم مهربون خونه چرا اینقد شوهرت رو تو مشقت قرار میدی؟!

درسته وظیفه مرد خرج زندگیه ولی توهم بهش کمک کن، سخت نگیر…
سبک_زندگی_زهرایی

   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 ❖﷽❖

در خانه نیسٺ حضرٺ مادر؟شهید شد

افسانه نیسٺ!حضرٺ مادر شهید شد
این باد سرد سمٺ ڪدامین بهار رفٺ؟

دنیا گریسٺ، حضرٺ مادر شهید شد
شهادٺ_جانسوز_حضرٺ_زهرا_س تسلیٺ_باد🏴

💔


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 

فاطمیه ها

صدای فاطمه سلام الله را می شنوم

که نیمه های شب

درب خانه دلم را می زند

تا برای یاری علی علیه السلام

قدمی بردارم!


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

 ✅ خداوند از خشم حضرت فاطمه(س) به خشم می‌آید؛ این، گواه عصمت آن حضرت است…
برای بيان عصمت حضرت زهرا(س)، بهتر از این تعبیر -که فريقين نقل کرده‌اند- ممکن نيست‌: 

«إِنَّ اللَّهَ تَعَالَى يَغْضَبُ‏ لِغَضَبِ‏ فَاطِمَةَ وَ يَرْضَى لِرِضَاهَا»

خداوند متعال از خشم فاطمه(س) به خشم می‌آید و از خشنودی‌اش خوشنود می‌شود.
بعضی فرموده‌اند که اين تعبير، لطيف‌تر از اين است که گفته بشود: «إنّ فاطمة تَغضِبُ لِغَضبِ الرّب و ترضی لِرِضاه». این هم عصمت را می‌فهماند ولی آن تعبير [روایت]، از این هم لطيف‌تر است.
🗣 استاد سیدمحمّدمهدی میرباقری، ۹۲/۱۱/۲۸


موضوعات: فاطمیه
   پنجشنبه 12 اسفند 1395نظر دهید »

1 3

وبلاگ مشکات در راستای اشاعه مکتب محمدی و فرهنگ علوی و فاطمی راه اندازی شده است. امید است بتوانیم قدمی در اعتلای فرهنگ اسلامی در جامعه برداریم. انشاﺀالله
جستجو
آمار
 • امروز: 89
 • دیروز: 5
 • 7 روز قبل: 61
 • 1 ماه قبل: 153
 • کل بازدیدها: 19361
رتبه
 • رتبه کل دیروز: 101
 • رتبه مدرسه دیروز: 6
 • رتبه کل 5 روز گذشته: 221
 • رتبه مدرسه 5 روز گذشته: 6
 • رتبه کل 90 روز گذشته: 437
 • رتبه مدرسه 90 روز گذشته: 5